Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saldırganlar HDP sempatizanı çıktı!

Gazeteci Yazar 'a saldıranların ısrarla ileri sürüldüğü gibi AK Partili olmadığı, saldırganların HDP sempatizanı olduğu öğrenildi. Saldırgan Kamuran Ergin'in HDP sempatizanı olduğu belirtilirken, Uğur Adıyaman'ın kardeşinin dağa çıkarak PKK terör örgütüne katıldığı tespit edildi. Ayrıca Fuat Elmas ve Ahmet Şengüler'in 2007 - 2010 yılları arasında AK Parti üyeliğine başvuruda bulundukları fakat aktif hiç bir görev almadıkları belirlendi.

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:33 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 20:19
Saldırganlar HDP sempatizanı çıktı!
Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ı döven Ahmet Şengüler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman'ın Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediliyor. Şüphelilerin sorgusu için 2 gün ek süre alındığı öğrenildi. Şüphelilerin çarpraz sorgusu devam ediyor. İfadeleri alınan şüpheliler şu ana kadar gerekçe olarak trafik kavgası iddiasını ileri sürdü.
Çete bağlantısı olduğu tahmin edilen şüphelilerin yaralamadan uyuşturucu kullanmaya kadar çeşitli suçlardan kaydı olduğu da belirtilmişti. Doğan medyası saldırının ardından şüphelileri AK Partili ilan ederken gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Saldırganlar HDP bağlantılı çıktı. Saldırgan Uğur Adıyaman'ın kardeşinin de 4 yıl önce terör örgütü PKK'ya katılarak dağa çıktığı belirlendi.

SOSYAL MEDYADAN DA İFŞA OLDULAR

Van'ın Gevaş ilçesine kayıtlı olan ve İstanbul Fatih'te yaşayan saldırgan Uğur Adıyaman'ın sosyal medya hesaplarından HDP'yi açıkça desteklediği görüldü. HDP'nin İstanbul'daki etkinliklerine sık sık katıldığı belirlenen Adıyaman'ın HDP sempatizanı olduğu belirlendi. Uğur Adıyaman'ın Van'da olan kardeşi Seyhan Adıyaman'ın ise 4 yıl önce terör örgütü PKK'ya katılarak dağa çıktığı tespit edildi.
Adıyaman'ın Facebook'taki hesabına bakıldığında, CNN Türk'te açıklama yapan HDP milletvekili Sırrı Süreyya'nın fotoğrafının altına "Helal olsun sana Sırrı. Sendeki yürek Karadenize yeter artar" diye yazdığı görüldü. Ayrıca Kobani, Suruç ve Rojava ile ilgili yaptıkları paylaşımlarda gözden kaçmadı. Uğur Adıyaman'ın sosyal medyadaki hesabının tamamen propaganda amacıyla kullandığı açıkça görülüyor.


SAZ VİDEOSU HOŞLARINA DA GİTMİŞ AMA...

Saldırganlardan Fuat Elmas ise Fatih'te Uğur Adıyaman'la aynı mahallede yaşıyor. Fuat Elmas da aynı Uğur Adıyaman gibi sosyal medyayı propaganda amacıyla kullanıyor. Uğur ile Fuat'ın Facebook'taki hesapları birbiriyle neredeyse tıpatıp aynı. Fuat da Kobani, Suruç üzerinden yaptığı yazı ve fotoğraf paylaşımlarıyla terör örgütünü haklı çıkarmaya çalışıyor. Fuat Elmas'ın ise HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın saz çaldığı videoyu da paylaştığı görüldü. Fuat Elmas'ın paylaşımlarında yaptığı yorumlarda özellikle Kürtçe dlini kullandığı dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saldırganlar HDP sempatizanı çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN