'Onların dertleri şahsi bizim derdimiz millet'

Giriş Tarihi: 10.10.2015
'Onların dertleri şahsi bizim derdimiz millet'
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün partisinin Kahramanmaraş mitingine katıldı. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Davutoğlu, YSK'nın sandık kararının, seçim güvenliğini tehdit edenlerin işine yaradığını söyledi. "Türkiye'nin küresel güç olmasını istiyorsanız, bizi koalisyon görüşmelerine muhtaç etmeyin" diyen Davutoğlu, şu mesajları verdi:
KANDİL'E CEVABINI VERİYORUZ: HDP yine terör kartını açtı. Teröre karşı tavır almak yerine, 'sırtımızı teröre verdik' dedi. Onların sırtını dayadıkları Kandil'e gerekli cevabı verdik, vermeye devam edeceğiz.
SİLAHLAR MAĞMAYA KADAR GÖMÜLMELİ: Seçim yaklaştıkça bu HDP'liler yine herkese şirin görünmeye çalışıyorlar, çatışmasızlıktan bahsediyorlar. Bunlar seçimden önce 'demokrasi' derler, seçimden sonra 'Kandil' derler. Biz de diyoruz ki silahlar toprağa kadar, mağmaya kadar gömülmedikçe, terörle mücadeleden hiçbir taviz vermeyeceğiz.
O KOALİSYONLARA DİKKAT: 'Biz sırtımızı teröre yasladık' diyenler, ayaklanma çağrısında bulunanlar, silahla meydana çıkmaya kalkışanlar, polisimizi, askerimizi, vatandaşlarımızı şehit edenler işte onlar, o odakların sesini dinleyenler, bugünlerde kimlerin kimlerle koalisyon yaptığına dikkat edin. HDP'lilerin seslerinin nasıl değiştiğine dikkat edin. Hangi Paralel yayınların, kimlerin propagandasını yaptığına dikkat edin.
HESAP YAPMAYIZ, BURADAYIZ: MHP ve CHP üç aylık hükümete bile 'evet' diyemedi. Meseleleri şahsi geleceklerini koruma ve koltuk meselesi. Bizimki ise memleket meselesi. Memleket tehdit altındayken şahsi hesap yapmayız, buradayız deriz.

'DEMOKRASİYE VE İNSAN HAKLARINA TUZAĞI BOZACAĞIZ'

TEK BAŞINA İKTİDAR DEYİN: Yaptığımız hizmetler hep sizin verdiğiniz destekle oldu. Bunları söyleme sebebim, sizin başınıza kakmak değil. Bunlar bizim vazifemiz, biz bunları yapacağız ama eğer bunların devamını istiyorsanız görev size düşüyor. Bu başarıların devamını istiyor musunuz? Bütün bu başarıların 2023'e doğru Türkiye'yi küresel güç yapmasını istiyor musunuz? Bizi değil namerde, merde dahi muhtaç etmeyin, koalisyon görüşmelerine muhtaç etmeyin, 'tek başına, iş başına' deyin.
OYUNU BOZACAĞIZ: Demokrasiye, ifade özgürlüğüne gölge düşürmeye çalışanların oyununu bozacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Onların dertleri şahsi bizim derdimiz millet'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN