"Doğuda turizm durma noktasına geldi'

Yaşanan olayların ekonomiye etkisine ilişkin şikayetler aldıklarını söyleyen Şimşek, Doğu'da turizmin durma noktasına geldiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 12.10.2015 16:43
Doğuda turizm durma noktasına geldi'
Mehmet Şimşek, yaşananların ekonomiye etkisine ilişkin soru üzerine, şunları kaydetti:

"Doğu ve Güneydoğu'daki şiddet sarmalının, ikliminin etkileri çok derin olacak. Çünkü Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde inanılmaz ekonomik toparlanma, heyecan, yatırım, istihdam ve umut vardı. Terör örgütü olarak empoze edilen şiddet ikliminin etkileri ise büyük olacak. İnanılmaz büyük bir toparlanma vardı. Şimdi sadece korku, şiddet, baskı iklimi var. Şikayetler alıyorum, Doğu ve Güneydoğu'ya kimse vadeli mal satmak, sigorta şirketleri sigorta yapmak istemiyor. Turizm durma noktasına geldi."

ÇÖZÜM İRADESİ DEVAM EDECEK

Şimşek, şiddetin, terörün en büyük yansımasının bölge halkına olduğunu vurgulayarak, "90'lı yıllara dönmeyerek, terörle mücadeleyi hukuk içerisinde yaparak, kamu düzeni en iyi şekilde işlediğinde tekrar o fırsatlar, ekonomik faaliyetler hız kazanacak. Hukuk devleti içerisinde terörle çok güçlü mücadele edeceğiz ama bölgeye yatırımlar, çözüm süreci iradesi devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Doğuda turizm durma noktasına geldi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN