Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkeş: HDP'nin siyasi yapısını dağ kadrosu yönetiyor

Başbakan Yardımcısı Türkeş, HDP'nin, PKK'nın siyasi kanadı olduğunu belirterek, "O bakımdan, onun önündeki şahısların barış, demokrasi gibi söylemleri gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Giriş Tarihi: 12.10.2015 10:54
Türkeş: HDP'nin siyasi yapısını dağ kadrosu yönetiyor
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkeş, seçim hükümetine yöneltilen eleştirilere ilişkin, "Bu seçim hükümetidir. Bu seçim hükümetini itham etmeye kalkmak cehaletle eş değer olur. Kendileri girmeyerek bu seçim hükümetine sorumluluktan kaçtılar. Şimdi sorumluluğu üstlenenlere 'Sen niye sorumlu olarak orada oturuyorsun' demek de aymazlıktan başka hiçbir şey değildir" dedi.

"İhmal olup olmadığı değerlendiriliyor"

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin soru üzerine, olayda ihmal olup olmadığının araştırıldığını ifade eden Türkeş, şöyle devam etti:

"Olayda ihmal var mı? Şu anda bu çok yönlü olarak araştırılıyor ama orada bir güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir. Bir an için düşünün ki, orada miting yapılacak alandan 2-3 kilometre uzakta, insanlar otobüslerden, trenden, kitle taşıma araçlarından inip oradan meydana doğru hareket ediyorlar. Gardan gelip başka işler için şehre giden insanlar da var. Nasıl bir güvenlik tedbiri alabilirsiniz? Sadece devlet miting alanına giriş ve çıkışları kontrol edebilir. Onun haricindeki yollarda serbest dolaşım her zaman olduğu gibi yapılıyordu. Konuşmalara bakıyorum, 'Orada hiç kimse yoktu güvenlik güçleri' diye altını çizerek bazıları söylüyorlar. Peki güvenlik güçleri olsaydı o zaman da 'Burada bu güvenlik güçlerinin işi ne' diye tepki olacaktı."

"HDP'nin siyasi yapısını dağ kadrosu yönetiyor"

HDP'nin barış söylemlerinin gerçeği yansıtmadığına dikkati çeken Türkeş, "HDP'nin yönetim kademesi önde şık bir görünüm, iyi çocuk görünümünde insanlar ve onun arkasında aslında o siyasi yapıyı yöneten bir dağ kadrosu vardır. PKK'nın siyasi kanadıdır HDP. O bakımdan onun önündeki şahısların barış, demokrasi gibi söylemleri, üzülerek söylüyorum ki gerçeği yansıtmıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkeş: HDP'nin siyasi yapısını dağ kadrosu yönetiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN