Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seçim mutlaka yapılmalı'

Giriş Tarihi: 13.10.2015
'Seçim mutlaka yapılmalı'
Ankara saldırısı uluslararası medyada haber ve yorumlarla geniş yer bulmaya devam ediyor. Alman Süddeutsche Zeitung'daki bir yorumda 1 Kasım'da seçimlerin mutlaka yapılması gerektiği belirtilerek "Bunun dışındaki her türlü seçenek ülkeyi uçuruma sürüklemek isteyenlere davetiye çıkartmak olur" denildi. ABD'nin yüksek tirajlı gazetelerinden USA TODAY, Ankara'daki saldırının "ateş içinde olan bir bölgede ABD'nin çok önemli bir müttefiki için büyüyen krizi sergilediğini" belirterek artan istikrarsızlık korkularına ve 1 Kasım seçiminin ertelenmesi kaygılarına vurgu yaptı.
İngiliz Guardian'ın köşe yazarı Simon Tisdall, "Türkiye şokta ama birçok kişi için böyle olacağı belli idi" başlığını taşıyan yorumunda hükümetin hareketlerinin "büyüteç altına gireceğini" savundu.
Financial Times'ta, iki ayrı yazı yer aldı. Gazetenin İstanbul muhabirinin haberi "Saldırının yarattığı öfke, ülkedeki bölünmeleri derinleştirebilir" başlığını taşıyor. Gazetenin editoryal görüşlerinin aktarıldığı sayfadaki yazıda ise "Ankara'daki saldırı tehlikeli kutuplaşmayı besliyor" başlığı kullanıldı.
ABD merkezli Wall Street Journal'da, "Saldırı Türkiye'deki kargaşayı ve siyasi kutuplaşmayı derinleştirdi" yorumu yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçim mutlaka yapılmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN