'Sonuna kadar mücadele'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar: Terörle mücadelede sonuna kadar gidilecektir. Bütün arkadaşlarımız sivillere zarar vermeme konusunda çok büyük dikkat gösteriyor

Giriş Tarihi: 18.10.2015
'Sonuna kadar mücadele'
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "Ateş Serbest 2015" tatbikatının başarıyla tamamlanmasının ardından faaliyete katılan TSK personeline seslendi. Orgeneral Akar, "Hem Irak'ın kuzeyinde hem yurt içindeki faaliyetlerde çok ciddi oranda silah ve mühimmat depoları, barınma alanları, sığınakları imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiş ve teröristlere ağır zayiat verdirilmiştir, verdirilmeye de devam edilmektedir. Bu mücadelede sonuna kadar gidilecektir. Ülkemizin birliği, bütünlüğü, güvenliği tam olarak sağlanacak ve herkes rahat ve huzur içinde, bir bütün halinde hayatını sürdürecek" diye konuştu.

PKK'YA AĞIR DARBE

"KANLARI YERDE KALMAYACAK"

Hudut güvenliği çalışmalarının da büyük kahramanlık hikâyeleri çerçevesinde başarıyla devam ettiğini vurgulayan Orgeneral Akar, terörle mücadele faaliyetleri sırasında şehit ve gazi olanların bulunduğunu anımsattı. Kahraman şehitleri rahmet ve minnetle yad eden Orgeneral Akar, bu mücadelede yaralanan kahraman gazilere de acil şifa dileklerini iletti. "Onların kanları yerde kalmadı, kalmayacak" ifadesini kullanan Orgeneral Akar, özellikle 23 Temmuz tarihinden itibaren düzenlenen kara ve hava operasyonlarında terör örgütüne aslında çok daha fazla zarar verilebileceğini ancak 'sivil' hassasiyeti nedeniyle kendilerini kısıtladıklarını belirtti.

KANDİL'E BOMBA YAĞDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sonuna kadar mücadele'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN