Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 THY personelinin tümü kurtarıldı

Giriş Tarihi: 20.11.2015 18:29 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 20:18
7 THY personelinin tümü kurtarıldı

THY, rehin alınan personelden 7'sinin serbest bırakıldığını açıkladı.

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Bamako uçuşlarını gerçekleştiren 7 THY personeli de, silahlı baskın düzenlenen The Radisson Blu Oteli'nde bulunuyordu.

MALİ'DE REHİNELERİ KURTARMA OPERASYONU BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ!

Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada, Mali'deki otelde rehin alınan 7 personelin serbest bırakıldığını açıkladı. Kabin memuru Deniz Kıvrak, "Asker ve polis odamıza girerek bizi kurtardı" dedi.

SERBEST KALAN TÜRKLERİN İSİMLERİ

Serbest kalan Türkler: İsmail Yerli, Murat Arat, Deniz Kıvrak, Şerife Kavacık, Mehmet Atmaca

THY BASIN MÜŞAVİRİ ALİ GENÇ: SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç, Mali'nin başkenti Bamako'daki Radisson Otel'de kurtulan 5 THY personelinin yanı sıra rehin tutulan 2 personelin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve bu kişilerle iletişim halinde olduklarını bildirdi.

Ali Genç, yaptığı açıklamada, rehine krizinin başladığı andan itibaren İstanbul'da bir kriz merkezi oluşturduklarını belirtti.

Gelişmeleri, Büyükelçilik ve güvenlik birimleriyle iletişim kurarak kriz merkezinden izlediklerini vurgulayan Genç, "Otelde 7 arkadaşımız bulunuyordu. Bunlardan 6'sı kabin ekibi, biri de orada görevli bir arkadaşımız. Bunlardan 5'i kurtuldu. Onlar büyükelçimizle birlikteler. Sağlık durumları da iyi. Diğer 2 arkadaşımızın da sağlık durumlarının iyi olduğunu paylaşabilirim" dedi.

Kurtulanların Türkiye'ye getirilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını ve bir uçağı hazırda beklettiklerini ifade eden Genç, rehin durumunda bulunan 2 personelle de kontaklarının sürdüğünü ifade etti.

Genç, THY'nin hedef alınması gibi bir durumun da söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 THY personelinin tümü kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN