Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekova, Lice ve Hani'de sokağa çıkma yasağı

Terör operasyonları nedeniyle Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinde bazı mahalleler ile Hakkâri Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın kalktığı Silvan'da 10 bin öğrenci ders başı yaptı

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Yüksekova, Lice ve Hani'de sokağa çıkma yasağı
Güneydoğu'da süren terör operasyonları nedeniyle halkın güvenliği için bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı uygulamasına devam ediliyor. Hakkâri'nin Yüksekova ilçesi ile Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 12, Hani ilçesinde ise 14 mahallede başlatılan terör operasyonları nedeniyle dün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıkla mada, "Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için Hani ilçesinin Yukarı Turalı, Akçayurt, Kaledibi, Başaklı, Taşburun, Güzelce, Karapilyar, Aşağıturalı, Damlatepe, Çay, Horsel, Mezartarlası, Sıraevler ve Karapilyari ile Lice ilçesinin Elmadere, Boyluca, Ayaz, Akçapınar, Şenlik, Tuzlaköy, Şabek Komu, Ağılcık, Erginköy, Uysal, Birlik ve Şakan mahallelerinde 05.00'ten geçerli olmak üzere ikinci duyuruya kadar giriş ve çıkışlar ile sokağa çıkmak yasaklanmıştır." denildi.

9 MAHALEDE YASAK KALKTI

Bu arada Lice'nin Örtülü, Arpacık, Sivritepe, Bilgin, Sağlık, Bayırlı, Seyrek, Silkito ve Körha mahallelerinde önceki gün saat 17.00'da düzenlenen terör operasyonları nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı ise dün sabah itibariyle kaldırıldı. Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nin Tekel, Mescit ve Konak Mahallelerinde 3-14 Kasım tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından mahallelerde bulunan 10 okulda eğitim başladı. Okullarda eğitim gören yaklaşık 10 bin öğrenci ders başı yaptı.

POLİSE BOMBALI TUZAK
Bu arada önceki gün Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde karayoluna döşenen bomba, polis araçlarının geçişinden kısa süre sonra patlatıldı. Kimsenin yaralanmadığı olayda, yolda 3 metrelik çukur açıldı. Muş'un Bulanık ilçesinde, toprağa gömülmüş 3 tüp bomba, lav, roketatar ve el bombaları ile mühimmat ele geçirildi. Şehitlik Mahallesi Taşlı Tepe mevkisinde gerçekleştirilen aramalarda 12 kilogramlık 3 tüpe yerleştirilmiş patlayıcı, kullanıma hazır lav silahı, bir antitank roket başlığı, 7 antipersonel roket başlığı, 4 roketatar sevk mühimmatı, 7 el bombası gövdesi, 44 uzun namlulu silah şarjör kılıfı ve çok sayıda palaska ele geçirildiği kaydedildi.

"SÖZDE" MAHKEME İMHA EDİLDİ
Iğdır'da düzenlenen operasyonda da PKK'lı teröristlerin Ağrı Dağı'nda "sözde" mahkeme olarak kullandığı mağara imha edildi. Mağarada sözde mahkemede yargılanan kişilerin dosyaları, eylem gerçekleştirilecek bölgelerin koordinatları, çeşitli yaşam malzemeleri ve örgütsel materyaller ele geçirildi. Bu arada Hakkâri ve Şırnak'ta 10 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise 2 terörist öldürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekova, Lice ve Hani'de sokağa çıkma yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN