AB-Türkiye sığınmacı zirvesi

AB Konseyi Başkanı, Başbakan Davutoğlu'nu aradı.

Giriş Tarihi: 23.11.2015 21:52 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 23:21
AB-Türkiye sığınmacı zirvesi

Tusk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''29 Kasım pazar günü saat 16.00'da AB-Türkiye Zirvesi yapılması için çağrıda bulunuyorum. Amaç, ilişkilerimizi yeniden canlandırmak ve sığınmacı akışını durdurmak'' ifadelerini kullandı.

AB Konseyi Başkanı, kararı AB Komisyonu'nun olumlu tavsiyesi ve akşam saatlerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesini takiben aldığını bildirdi.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN SURİYELİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU


BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, AB KONSEYİ BAŞKANI TUSK İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

SURİYELİ ÇOCUKLARIN ÇÖPTEN SEBZE VE MEYVE SEVİNCİ

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile akşam saatlerinde telefon görüşmesi gerçekleştirdi. AB tarafının talebiyle gerçekleşen görüşmede, AB Konseyi Baskanı Tusk, Başbakan Davutoğlu'nu 29 Kasım günü Brüksel'de üye ülke liderlerinin katılımıyla düzenlenmesi öngörülen, Türkiye ve AB ilişkilerinin tüm boyutlarıyla ele alınacağı zirve toplantısına davet etti. Davutoğlu ise toplantıya memnuniyetle katılacağı yönünde cevap verdi.

Tusk'un, söz konusu zirve toplantısının Türkiye-AB ilişkilerinde gelinen noktanın ve önümüzdeki surecin değerlendirilmesine zemin oluşturacağını ifade ettiği telefon görüşmesinde, Başbakan Davutoğlu'nun, Türkiye'nin Avrupalı ortaklarıyla her alanda işbirliği ve ortak gayretleri geliştirmeye, AB üyeliğine yönelik müzakere sürecinde ortak bir vizyon temelinde birlikte çalışmaya hazır olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB-Türkiye sığınmacı zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN