Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li vekilden 'ya yemin tepkisi

TBMM Genel Kurulu’nda ‘Türk milleti’ yerine ‘Türkiye milleti’ sözleriyle yemini geçersiz sayılan son günlerin siyasette en tartışmalı ismi Ağrı Milletvekili ’ya HDP içinden tepki geldi.

Giriş Tarihi: 23.11.2015 14:29 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 18:23
HDP'li vekilden Leyla Zana'ya yemin tepkisi
Geçici hükümette Kalkınma Bakanı olarak görev yapan İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, yemin etmemeyi doğru bulmadığını söyleyerek, " Gündemi böyle işgal etmemeli. Tartışma alanlarımız daralıyor" dedi. "Demokratik parlamenter sistem içerisindeki o yeminin anayasal bir gereklilik olduğunu" söyleyen Müslüm Doğan, HDP'nin 7 Haziran'ı iyi okuyamadığı yönünde öz eleştiride bulundu.

Doğan şöyle konuştu:


Meclis'te bir yemin gündem olmamalıydı. Tartışılmamalıydı. Bence de doğru değil yemin etmemek. Demokratik parlamenter sistem içerisindeki o yemini anayasal bir gereklilik olduğunu biliyorsunuz. Bu değişebilir. Değiştirilebilir. Bizim ülkemizin gündemi Nusaybin tartışılmalıydı.

MECLİS'TE LEYLA ZANA KRİZİ!

Şiddet sarmalı tartışmalıydı. Sadece Leyla Zana'nın durumu tartışılmamalıydı. Leyla Zana bir bireydir. Gündemi de işgal etmemeli bu şekilde. Böyle işgal ettiği zaman bizim tartışma alanlarımız daralmaktadır. Yapılması gereken tartışmaktır. Tartışmayacağımız hiçbir şey olmamalı. Başkanlık sistemine biz karşıyız ama tartışılmasında yarar var. Nasıl bir başkanlık sistemi, ihtiyaç nedir? Bu tartışılmadan karar verilemez. Evet biz karşıyız, çünkü biliyorsunuz, 'Seni başkan yaptırmayacağız' da dedik; ama biz Başkanlık sisteminin, ne olduğunu da tartışmalıyız."

DEMİRTAŞ VE ZANA YİNE YEMİN ETMEDİ

Leyla Zana yine yemin etmedi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li vekilden Leyla Zana'ya yemin tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN