Davutoğlu: Uluslararası hakkımız, ulusal görevimiz

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Davutoğlu: Uluslararası hakkımız, ulusal görevimiz

Ahmet Davutoğlu: Daha önce defaatle uyarmamıza rağmen hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse, ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, düşürülen Rus uçağıyla ilgili konuştu: "Hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir."

RUS UÇAĞI VURULMASAYDI...

'HER TEDBİRİ ALACAĞIMIZ BİLİNSİN'

81 ilden gelen öğretmenlerle, Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen öğle yemeğinde buluşan Davutoğlu, Rus uçağıyla ilgili şu mesajları verdi. "Sınırlarımızın güvenliği, ülkemizin bu ateş çemberi içinde bekası, vatandaşlarımızın hayatı söz konusu olduğunda her tedbiri alacağımızı cümle alemin bilmesini isteriz. Bugün Türk hava sahasını ihlal eden uçaklara dönük olarak silahlı kuvvetlerimizin gösterdiği tepkiyi de bu çerçevede ele almak lazım. Defaatle uyarılara, geçen pazar Çankaya'da yaptığımız güvenlik zirvesinde bir kez daha teyit etmemize rağmen hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımız hem de ulusal görevimizdir." Davutoğlu, dünya kamuoyuna da şöyle seslendi: "Buradan bir kez daha bütün dünyaya şu çağrıda bulunuyorum. Gelin Suriye'deki ateşi söndürelim. Suriye'deki ateşi söndürmek yerine Bayırbucak Türkmenlerine ya da Halep Araplarına ya da Kürtlere ateş yağdıran kim olursa olsun, ister Suriye rejimi ister terör örgütleri, ister dış unsurlar, onlara karşı da mesajımız açıktır. Suriye halkı barış ve onur içinde yaşamayı hak eden bir halktır. Türkiye ve çevresinde barışı ikame etmek, bütün bu ateş çemberinin içinde ülkemizin huzurunu, güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağımızdan bütün dünyanın haberdar ve emin olması lazım."

10 SORUDA UÇAK KRİZİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Uluslararası hakkımız, ulusal görevimiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN