Maksatlı bir provokasyon

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Maksatlı bir provokasyon

Başbakan Davutoğlu, Musul'daki askerin görev değişimi için çıkan haberlerin maksadı aşan yorumlara yol açtığını söyleyerek "Burada takviyeyi yanlış yorumlayanlar maksatlı bir provokasyon içindeler" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Türkİş'in 22'nci Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Başbakan Davutoğlu burada çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İŞTE MUSUL'DAKİ TÜRK KONSOLOSLUĞU

HABERLER MAKSADI AŞTI:

Türk askerinin Musul'a gitmesi ile alakalı medyada yer alan haberlerin maksadı aştığını görüyorum. Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında gözü yoktur, olmaz, olamaz. Türkiye'nin mücadelesi terörle ve terör örgütleriyledir. Başika Kampı, Musullu yerel kuvvetlerin terörle mücadelesine destek vermek için kurulmuş bir eğitim kampıdır. Yeni de bir kamp değildir, neredeyse 2 yıldan bu yana Musul'un DAEŞ teröründen kurtulması için kurulmuştur. Irak ulusal ordusunun ve Irak polis teşkilatının talebi doğrultusunda her türlü desteği vermeye hazırız.

TAHA DAĞLI'NIN ANALİZİYLE MUSUL

FARKLI YORUMLANMAMALI:

Burada takviyeyi yanlış yorumlayanlar maksatlı bir provokasyon içindedirler. Kimse şu veya bu gerekçeyle yapılan bu faaliyeti dayandığı eksenden ve zeminden farklı yorumlamamalıdır. Gazetelere yansıyan haber sadece bundan ibarettir.

SINIRLARIMIZ KUTSALDIR:
Türkiye'nin hava, kara, deniz sınırları kutsaldır, bunları korumak bizim için hem haktır, hem görevdir. Kardeşimiz Türkmenleri hava sahamızı kullanarak vurmak istediklerinde defalarca uyardık ama bizi anlamadılar, anlamak istemediler. Gelin her şeyi masa etrafında konuşalım. Başka şüpheleriniz varsa hepsini konuşalım. Ama bize bir şey dikte edilmesine asla izin vermeyiz. Türkmenlerin katledilmesine sessiz kalmadık, kalmayacağız.

TELAFİ EDECEK KUDRETİMİZ VAR:
Bu tür yaptırımlardan kim zarar görecekse telafi edecek tedbirleri alacak kudretimiz var. Rusya'nın yaptırımlarına karşı Türkiye tedbir almaya da tereddüt etmeyecektir. İşçimiz de işverenimiz de çiftçimiz de müsterih olsun.

ENGELLİLERE MÜJDE:
Hem bu ay içinde hem 2016'da yeni atamalar yapacağız. Engelli vatandaşlarımıza, yakınlarına hayırlı olsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maksatlı bir provokasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN