Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan özür dilesin gelsin bizde ciğer yesin

CHP'li Koç'un "Bilal Erdoğan'ın DAEŞ'li arkadaşları" diyerek kamuoyuna sunduğu fotoğraftaki ciğerci kardeşler, "Cumhurbaşkanı'na karşı yürütülen linç kampanyasının kurbanı olduk" dedi

Giriş Tarihi: 16.12.2015
Erdoğan'dan özür dilesin gelsin bizde ciğer yesin
Gazeteci Savaş Ay'dan siyasetçi Sırrı Süreyya Önder'e kadar çok sayıda tanınmış ismin yemeğe gittiği Ciğeristan Restoran'ın sahipleri şu sıralar 'DAEŞ'li yaftasından kurtulmaya çalışıyor. Mekânlarına gelen Bilal Erdoğan'la fotoğraf çektiren İsmail ve Ali Kember kardeşler, sakalları yüzünden önce bazı gruplar tarafından, 'Bilal Erdoğan'ın El-Kaideci arkadaşları' olarak lanse edilmişlerdi. Son olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da Meclis'te yaptığı toplantıda o fotoğrafı "İşte Bilal Erdoğan'ın DAEŞ'li arkadaşları" diyerek kamuoyuna sundu. Koç'u kaynak gösteren Rus medyasında "Erdoğan'ın oğlu DAEŞ liderleriyle" diye haberler yapılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete yönelik kara propagandada araç olarak kullanıldıklarını söyleyen Kember kardeşler, "İnançlarımız gereği yaşadığımız için bir linç kampanyasına uğradık" dedi. Koç'un özür dilemesini yetersiz bulan İsmail Kember, "Biraz geç kalmış bir özür oldu. Kuran-ı Kerim'in birçok ayetinde Allahu Teâla bize affedici olun diyor. Aksi yönde davranmamız mümkün değil. Bu hatıra fotoğrafı Koç'un önüne geldiğinde araştırma ihtiyacı duymamış. Bizim siyasetle bir alakamız yok. Koç'un özrünü değerli buluyoruz ama önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinden özür dilesin. Sonra buraya gelsin bizi görsün tanısın ve ciğerimizi yesin. Ondan sonra özrünü kabul edeceğiz" diye konuştu. Fotoğrafın 1 buçuk yıl önce çekildiğini dile getiren Ali Kember de "Adımız El-Kaideciye çıktı. O fotoğraf İkitelli'deki şubemizde çekilmişti. Gelen tepkilerden sonra o dükkânı kapatmak zorunda kaldık. Yaklaşık 1 milyon lira zarar ettik. Şiddet yanlısı değiliz. İslam'ın da şiddetle birlikte anılmasından rahatsızız. Her sakallı DAEŞ'li değildir. Taksim'de Nişantaşı'nda sakallı solculara bile DAEŞ'li deniyor" ifadesini kullandı.

SAVAŞ AY DA GELİRDİ
Her siyasi görüş ve görüntüden müşterileri olan Kember kardeşlerin mekânına gidenler arasında Savaş Ay, Can Dündar, Abdurrahman Dilipak, Sırrı Süreyya Önder, Dursun Çiçek, Rasim Ozan Kütahyalı gibi isimler de var.

KASET BİLE ÇIKARMIŞLAR
İstanbul'a 1992'de gelen Hataylı Kember kardeşler yıllarca gece hayatında gazinolarda piyanist şantörlük ve şarkıcılık yapmış. İstanbul'a ünlü olmak için gelen İsmail Kember "Sen âlemi bilir misin?" adıyla kaset bile çıkarmış. İki kardeş yıllarca gazinolarda çalıştıktan sonra yaklaşık 15 yıl önce sünnet gereği sakal bırakıp şalvar giymeye başlamış. Farklı işlerde çalışan iki kardeş sonunda Fatih'te ilk ciğerci restoranını açmış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan özür dilesin gelsin bizde ciğer yesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN