Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan-CHP iş birliği

CHP ile Doğan Medya arasındaki organik bağ RTÜK'ün verdiği ceza ile bir kez daha gün yüzüne çıktı. CHP'li eski RTÜK üyesi hem terör yandaşlarını hem de onlara propaganda imkanı veren Doğan Grubu'nu savunarak büyük bir skandala imza attı.

Giriş Tarihi: 29.1.2016 20:35 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 20:59
Doğan-CHP iş birliği
RTÜK, Beyaz Show'da PKK propagandası yaptıran Doğan Grubu'na cezayı bastı. Aydın Doğan'dan çok CHP'den ses çıktı.

RTÜK eski üyesi CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, Kanal D'ye Beyaz Show nedeniyle RTÜK'ün ceza vermesine tepki gösterdi, "Cezalar siyasi cezalardır. Bir öğretmen programa katılıp 'çocuklar ölmesin' diyorsa bundan daha doğal bir istek olamaz" dedi.

CHP'YE YATILI İŞGAL

Programa telefonla bağlanan bir PKK yandaşının sözleri nedeniyle Kanal D'ye ceza kesilmesini eleştiren Öztunçi "Bir öğretmen programa katılıp 'çocuklar ölmesin' diyorsa bundan daha doğal bir istek olamaz. Bu istek insanlığın bir gereğidir. Çocuklar ölmesin denmesinde rahatsızlık duyuluyorsa ciddi bir faşizm var demektir. Canlı yayın olduğu için de müdahale etmek oldukça zor. Demokrasi gereği esnek olmak, fikir özgürlüğünü kullanmak zorundadır. İnsanlar ölmesin lafının neresinde terör propagandası vardır? Eğer ben RTÜK üyesi olduğum zaman önüme böyle bir şey gelseydi ret oyu verirdim. Elle tutulur bir tarafı yoktur." şeklinde hayrete düşüren ifadeler kullandı.


Eski RTÜK üyesinin bu sözleri CHP-HDP ve Doğan Medya arasındaki kirli koalisyonu ortaya çıkardı. Kirli ittifakın; devleti katliam yapmakla suçlayan bir PKK yandaşının sözlerini bile nasıl şirin göstermeye ve konunun olduğundan farklı şekilde algılanmasına çalıştığını tüm kamuoyuna bir defa daha gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan-CHP iş birliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN