PYD katil Esad'ın yanına otursun

Başbakan Davutoğlu'nun Yeni Türkiye Yolunda konuşması: Cenevre görüşmelerinde Kürtlerin değil, terör örgütü PYD'nin olmasına karşıyız. Gitsinler katil Esad rejiminin yanına otursunlar

Giriş Tarihi: 30.1.2016
PYD katil Esad'ın yanına otursun
Başbakan Ahmet Davutoğlu 2016'nın ilk "Yeni Türkiye Yolunda" konuşmasında ocak ayını değerlendirdi. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
MÜSAMAHA GÖSTERMEYİZ: Ne DAEŞ'in, ne de PKK'nın uzantısı olan PYD ve onun silahlı kanadı YPG'ye müsamaha göstermemiz asla söz konusu değil. Bu çerçevede ABD ile gerek PKK, gerek DAEŞ terörüne karşı işbirliğimizi güçlü şekilde sürdüreceğimizi bir kere daha teyit ettik. İki NATO müttefiki olarak ittifak sınırlarının güvenliğinde ortak irademizin örtüştüğünü de gördük.

CENEVRE'DE NE OLACAK?

KÜRTLERE KARŞI DEĞİLİZ: Biz Suriye'de Kürtlerin masada olmadığı bir çözümü ilkesel olarak kabul etmiyoruz. Kürtlerin, Türkmenlerin, Arapların, Sünnilerin, Nusayrilerin, Hıristiyanların olmadığı bir masa tam olmaz. Ancak PYD'nin masaya oturmasına karşı çıkıyoruz, bunun için de çok haklı gerekçelerimiz var. PYD'yi illa ki masanın kenarına oturtmak isteyen birileri varsa, PYD'ye o masada yakışan yer insanlık onuru adına mücadele eden muhaliflerin yanı değil Suriye halkına büyük acılar yaşatan rejimin yanıdır. Gitsinler katil Esad rejiminin yanına otursunlar, onlara yakışan budur.

PYD'DEN KÜSTAH AÇIKLAMA

TERÖR TEMİZLENECEK: Karne alan öğrencilere, masum yavrularımıza bomba atmak, canlarına kastetmek hangi vicdana sığar? Hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın, bu ülkeyi çok yakın zamanda bu terör belasından tamamen temizleyeceğiz. Zarar gören şehirlerimizde, ilçelerimizde yaşayanlara sosyal, ekonomik, kültürel, her türlü desteği vereceğiz. Terör bir yıkmışsa, biz bin yapacağız, yangın yerini gülistana çevireceğiz.
ÖNCELİK YENİ ANAYASA: Temel önceliğimiz demokratik, özgürlükçü, yeni bir anayasa hazırlamak. Meclis Başkanımızın liderliğiyle 4 Şubat'ta komisyon ilk toplantısını yapacak. Her partinin ve milletvekilinin Türkiye'ye yeni anayasa borcu var. Başkanlık sistemi de dahil olmak üzere her şeyi demokratik bir olgunlukla tartışabilmeliyiz. Demokratik kazanımları bir anayasayla taçlandırmak şart.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD katil Esad'ın yanına otursun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN