Başbakan Davutoğlu: 'Eğer yaparsam aldığım nefes haram olsun'

Giriş Tarihi: 1.2.2016 21:12 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 23:48
Başbakan Davutoğlu: 'Eğer yaparsam aldığım nefes haram olsun'

Başbakan Ahmet Davutoğlu Doğu ve Güneydoğu'dan gelen STK temsilcilere hitap etti

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Son nefesime kadar bu topraklarda yaşayan her vatandaşımızın birbirine eşit olduğu durumu için çalışacağım. Allah şahit olsun ki hiçbir vatandaşımız etnik durumundan dolayı farklı muameleye tutulmayacaktır.

'CUMA GÜNÜ MARDİN'DE OLACAĞIZ'
Türkiye'nin her bir bölgesini bütün olarak görüyoruz. Uludağ'ın Ağrı'dan, Fırat'ın Sakarya'dan bir farkı yoktur. Bizler birliğin, bütünlüğün, kardeşliğin sesi olmaya devam edeceğiz. Cuma günü Mardin'de Ulu Cami'de birarada olacağız.
Büyük küresel bir krizin içerisinden geçiyoruz. Ülkeler sarsılıyor. Demokrasi, kamu düzeni ve kalkınma arasında bir ilişki var.
Herkesin kendi kimliğini rahatlıkla ifade edebildiği, annesinden öğrendiği güzel Türkçe'yi, Kürtçe'yi konuşabildiği bir Türkiye inşa etmeye çalıştık.

'EĞER YAPARSAM ALDIĞIM NEFES HARAM OLSUN'
Biz bakanlar Kurulu masasında eğer bu Kürt'tür, şu Türk'tür diye bakarsam aldığım nefes haram olsun. Hiçbir ile baktığımda bu ayrımı düşünmem. İşte bizim diğer ülkelerden farkımız bu.

Geçmişte yapılan ayrımcılıkların hepsine son verdik. İki hafta sonra Siirt'te olacağım. He bir vatandaşımızı dinleyeceğim ne şikayetleri varsa dinleyeceğim. Milli birlik projesinden sonra, çözüm süreci başladı. Çözüm sürecini büyük bir heyecanla başlattık.

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

'BÜTÜN ÜLKE BUNA ŞAHİT'
Türkiye'nin dağlarında gençlerin ölmemesi, şehitlerin gelmemesi için bu süreci başlattık. Tek bir gencimizn kaybedilmemesi için bu süreci başlattık. Mayıs ayında silahlı mücadele dönemi bitti dediler. Bütün ülke buna şahit.

Silahları gömme sözü verenler, daha fazla silahlandılar.

'ALDIKLARI OYUN ŞIMARIKLIĞIYLA SİLANLANMA ÇAĞRISI YAPTILAR'
Silahları gömme sözü verenler, daha fazla silahlandılar. Kobani olaylarını bahane edip yakıp yıktılar. 7 Haziran seçimlerinde, aldıkları oyun da şımarıklığıyla silahlanma çağrısı yaptılar.

'BİZ BİR KARAR ALMIŞSAK ÖNÜNÜ ARKASINI DÜŞÜNÜRÜZ'
Biz bir karar almışsak, arkasını, önünü düşünerek alırız. Bu bölge ekonomik kalkınma bakımından ihmal ediliyor dediler. Mardin, Diyarbakır, Van, Şanlıurfa, yeni Türkiye'nin en asli unsurları olacak. Gelin başka ülkelerin yaşadığı ızdırabı, bu ülkenin çocuklarına yaşatmayın diyoruz.

'ÜNİVERSİTEYE GİDECEK ÇOCUKLARI TARUMAR ETTİLER'
Eğer bölgeye hizmet giderse artık terörün malzemesi olmaktan çıkarlar diye düşünüyorlar. O yüzden hizmetlerimizi baltalıyorlar. Iğdır, Bilgöl, Hakkari, Şanlıurfa'ya havalimanları açtık. Hakkari havaalanı kaç kez sabotaja uğradı.

Güney Doğu'da 6, Doğu Anadolu'da 10 üniversite açtık. Onlar üniversiteye gidecek çocukları dağa götürerek, tarumar etti.
250 bin kardeşimiz Silvan Barajın'da istihdam edilecek onun için Silvan Barajı'na saldırıyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu: 'Eğer yaparsam aldığım nefes haram olsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN