Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den kararı

Anayasa Mahkemesi'nin ardından de tedbir talebini reddetti.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 19:23 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 21:07
AİHM'den Cizre kararı
Anayasa Mahkemesi'nin ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi () de 'de bir binanın bodrum katında yaralılar olduğu iddiasıyla güvenlik güçlerine kurulan tuzağı gördü ve tedbir taleplerini reddetti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaralı oldukları halde sağlık hizmetlerine erişemediklerini ileri süren kişilerin, nın uygulanmaması ve yaşamları ile fiziksel bütünlüklerinin korunması konularındaki tedbir taleplerini AİHM de reddetti.

Bölgede yaşayan 14 kişinin yaptığı başvuruda AİHM, Anayasa Mahkemesi'nin kararına atıfta bulunarak bu kararın geçerli olduğunu ve başvuranların belirttikleri şikayetler hususunda olanaklar dahilinde geçici bir yardım imkanı sunabileceği kanısına ulaşıldığını bildirdi.

Hükümeti, başvuranların genel durumları ve sağlık durumları hakkındaki gelişmeler konusunda mahkemeyi bilgilendirmeye davet eden AİHM'in, başvuranları ise doğrudan acil servislerle irtibat kurmaya teşvik ederek, acil servislere, sağlık durumları ve bulundukları konum hakkında doğru ve geçerli bilgiler vermelerini istediği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AİHM'den Cizre kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN