Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Terör dönemi bitecek restorasyon başlayacak'

Giriş Tarihi: 2.2.2016
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terörün bitirilmesinin ardından restorasyon süreci başlatılacağını söyledi. Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, şöyle konuştu:
Cuma günü Mardin'e yapılacak ziyaret sırasında terörle mücadele master planı teferruatlı olarak anlatılacak. Çok kısa sürede hem terörü bitireceğiz, yani parantezi kapatacağız, hem de halkımızın zararını karşılayacak şekilde restorasyon sürecini başlatacağız.
Önümüzdeki günlerde insan kaçakçılığı eylem planını da kamuoyumuzla paylaşacağız. İnsan kaçakçılığının bir terör suçu olarak görülmesi, organize suç kapsamına alınması gibi yasal düzenlemelerin üzerinde durulması kararlaştırılmıştır.
Geçen yıl Türkiye'nin kara sınırlarında 147 bin, denizlerimizde 91 bin yasadışı göçmen yakalanmıştır.
Türkiye 2015 yılında 3 bin 124 yabancı savaşçıyı sınırdışı etmiştir. Bin 745 kişiye de Türkiye'ye giriş yasağı koymuştur.
Suriyeli sığınmacıların devlet teröründen kaçıp buraya sığınması konusunda kimsenin vereceği yardımları hesap ederek bu insanlara kapıları açmadık. Avrupa Birliği (AB) ya da başka bir yerle mülteciler üzerinden pazarlık yapmayız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Terör dönemi bitecek restorasyon başlayacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN