Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç ili vuracaklardı

Giriş Tarihi: 7.2.2016
Üç ili vuracaklardı

Bursa'da yakalanan DHKP-C'li 2 teröristten itiraf: Akkol ve Adıyaman'la birlikte 10 kişi ülkeye girdi. Amaç, 3 ildeki eylemlerle, Kıbrıs görüşmelerinde Türkiye'nin elini zora sokmaktı

Bursa'da DHKPC'li 2 terörist yakalandı. İsimleri saklı tutulan militanlar itirafçı oldu. Militanlar, örgütün Ankara başta olmak üzere Malatya ve İstanbul'da eylem planladıklarını, hedeflerinde emniyet yetkilisi, asker, AK Parti ve adliyeler olduğunu anlattı. İtirafçı DHKPC'li militanlar, yurda giren 10 militanın amaçlarını şöyle anlattı:

AMAÇ ZORA SOKMAK
"Akkol ve Adıyaman'ın yakalanmasıyla birlikte ele geçirilen el bombaları, silah, roketatar ve patlayıcı düzenekle Ankara, Malatya ve İstanbul'da eylem planlanıyordu. Akkol ve Adıyaman, Aydın'dan İstanbul'a geçecek ve Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Selim Kiraz'a yaptıkları gibi ismi gizli tutulan Cumhuriyet Savcısına sansasyonel eylem düzenleyeceklerdi. Ankara'da ise daha önce DHKP-C'li teröristlere işlem yapan bir emniyet müdürünü hedefteydi. 2013'te Emniyet Genel Müdürlüğü ek binaya yapılan roketatarlı saldırı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü, AK Parti Genel Merkezi, Adalet Bakanlığı ve askeri binalara saldırı planlanıyordu." DHKP-C'li 10 militanın gerçekleştireceği sansasyonel eylemler ile Yunanistan ve Türkiye arasında başlayan Kıbrıs görüşmelerinde hükümetin elinin zora sokulmasının hedeflendiği ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç ili vuracaklardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN