Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP safını belirlesin

Başbakan Davutoğlu: CHP'ye oy verenlere çağrıda bulunuyorum; partinize, genel başkanınıza sorunuz, saflarını belirlesinler. Ya Türkiye'nin safında ya da PKK ve PYD'nin safında olacaklar

Giriş Tarihi: 14.2.2016
CHP safını belirlesin
Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümü dolayısıyla kente gitti. Davutoğlu halka hitabında ve AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmalarda şunları söyledi:

CİZRE HUZURA KAVUŞTU:
Terör örgütünün çukurlarını, barikatlarını tek tek yıkıyoruz. Çukurları kapatıp, gülistan yapacağız. Silopi'den sonra Cizre'de de tek çukur, barikat, mayın kalmadı. Cizre emniyete, huzura kavuştu. Paralel çetelere direndik onları da saf dışı ettik. Terör çetelerine haddini bildirmek boynumuzun borcudur. Doğu ve Güneydoğu'da halk terörü reddetti.

CHP ADINA SKANDAL:
Kimse algı oyunları oynamasın, bu millet yemiyor. Ana muhalefet partisi de iftiralar üzerine siyaset yapıyor. PKK bir terör örgütü, PYD ile YPG de budur. PYD, PKK'nın uzantısıdır. Bunun aksi izah edilemez. Bu CHP adına bir skandaldır. Kılıçdaroğlu olayları hep geriden takip ediyor. Kılıçdaroğlu "Atatürk posterini kim indirdi" diye soradursun, kendi içlerindeki sorunu çözemeyen bu milletin sorunlarını mı çözecek? CHP'ye samimiyetle oy vermiş vatandaşlarımıza da bir çağrıda bulunuyorum; partinize, genel başkanınıza sorunuz, saflarını belirlesinler. Ya Türkiye Cumhuriyeti safında olacaklar ya da PKK ve PYD'nin safında, ikisi aynı anda olmaz. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan açık ve net tutumda bulunmasını istiyorum. CHP vekilleri İngiltere'de PYD'nin terör örgütü olmadığını ispatlamaya çalıştı.

PYD, PKK'NIN UZANTISI:
(PYD'nin saldırıları) Gerçek bir etnik kıyım gerçekleştiriyor ve savaş suçu işliyor. Bunun bütün belgeleri ortada. Uluslararası kuruluşlar da bunları belgeledi. PKK ve PYD'nin ideolojisi ve yönetim kadrosu aynıdır. Biz ABD'nin PYD tutumunu eleştirirken, CHP destek veriyor. PYD hem Suriye hem Rusya rejimi ile işbirliği halinde. Müttefik olduğuna inandığımız ABD yönetimine bu insanlık kıyımına karşı açık ve net tavır bekliyoruz.

HEDEF GÖSTERDİ:
(Selahattin Demirtaş'ı kastederek) Yeni Akit ve Yeni Şafak'a saldırı düzenlendi. HDP liderlerinin bu gazeteleri hedef gösterdiklerini unutmayın. 6-7 Ekim'de milleti sokağa çağırmıştı.

KARDEŞLİĞİMİZE KAST EDEN KALLEŞTİR
Şark meselesi artık bitmiştir. Aziz şehitlerimizin emanetine sahip çıkmalıyız. Türk, Kürt, Alevi diyerek bizi bölmeye çalışanlara karşı dim dik duracağız. Gün birlik vaktidir. Bu ülkeyi bölmek isteyenlere karşı durma vaktidir. Birileri size "Siz Kürtsünüz, siz Alevisiniz siz farklısınız" diyebilir. Biz diyoruz ki; Türk, Kürt kardeştir. Sünni, Alevi kardeştir. Kardeşliğimize kast eden kim olursa olsun kalleştir.

YPG AZEZ'DEN DERHAL UZAKLAŞACAK
Başbakan Davutoğlu, Erzincan'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye'deki gelişmelerin Türkiye'nin güvenliğini tehdit ettiğini belirten Davutoğlu, Azez ve çevresinde tehdit oluşturan YPG güçlerinin angajman kuralları gereği vurulduğunu belirtti. Davutoğlu şöyle konuştu:

ANGAJMAN KURALLARI UYGULANDI

YPG'nin eli kanlıdır, rejim işbirlikçisidir. YPG'nin her adımına mukabele ederiz. YPG ne Kürtleri temsil ediyor, ne Suriyelileri. Dün ve bugün aynı işbirlikçi güçler, Suriye rejiminin uzantısı olan bu terör örgütü, sivil halkı bombalayan Rusya ile işbirliği yapan bu terör örgütü, Azez'e dönük bir saldırıda bulundu. Bizim bu konulardaki tutumumuz açıktır. Bu saldırılar esnasında sınırlarımıza da yönelik tacizler oldu. Gerek Türkiye'ye dönük mülteci akınına izin vermemek, gerekse PKK uzantısı olan güçlerin, Suriye'de kendi alanlarını oluşturma çabaları karşısında, bugün (dün) angajman kuralları çerçevesinde, Azez ve civarındaki tehdit oluşturan güçlere karşı mukabelede bulunulmuştur. YPG, Azez ve çevresinden derhal uzaklaşacak. Yakınına dahi yaklaşmayacak.

BİDEN'A İFADE ETTİM
ABD Başkan Yardımcısı Sayın Joe Biden, bir görüşme talebinde bulundu, görüştük. Bu hususları kendisine açıkça ifade ettim. İstanbul ziyaretinde mutabık kaldığımız hususları da hatırlatarak. Türkiye için YPG ve PYD, PKK'nın uzantısı olmak itibarıyle bize dönük açık ve net bir tehdittir. YPG derhal Azez ve çevresinden uzaklaşacak. Minnak Havaalanı'nı boşaltacak. Bunları Sayın Biden'a da ifade ettim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP safını belirlesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN