Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsanevi liderimiz Erdoğan

Efsanevi liderimiz Erdoğan
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2016 Bütçesi görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren ve "Lideriniz kim?" sorusunu yönelten muhalefete, "AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır" yanıtını verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da sert tepki gösteren Davutoğlu, "Kaset oyunları ile gelmedim" dedi. Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında şu mesajları verdi:
MİLLET EMANETİ BİZE VERDİ: Sayın Kılıçdaroğlu, 'Bunlar ülkeyi yönetemez' dedi. Türkiye'yi kimin yöneteceğine millet karar veriyor. Ve bu millet kararını 1 Kasım'da verdi. Size baktı, bize baktı. Diğer partilere baktı, bize baktı, 13 yıla baktı, Cumhuriyet tarihine baktı. Bu ülkeyi etse etse AK Parti idare eder diyerek emaneti bize verdi. Milleti anlamayan milletten emanet alamaz.
13 YILLIK BAŞARI HİKAYESİ: Bakın ben herhangi bir arkadaşımın benim yanımda bir başka genel başkana nezaketsiz bir üslupla soru sormasına izin vermem. Ama grup başkanvekiliniz döndü "AK Parti'nin lideri kim" diye sordu. Ben buradayken, siz buradayken bu soru onun haddi değil. Ama mademki kapıyı siz açtınız buyurun meydan burası. Evet, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan.
KASET OYUNLARIYLA GELMEDİM: Ve ben 13 yıllık genel başkanlık görevinden sonra, kurucu liderlikten sonra, parti liderliğini kendisinden, 'vefa kongresi' adını verdiğim ilk olağanüstü kongremizde onurla, delegelerimizin tamamının oyunu alarak, partinin yeni lideri olarak seçildim. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı, olmayacak.
ONURLA DEVREDECEĞİM: Ben görevi onurla devraldığım, sadece siyasi dostluk anlamında değil, dünyevi ve uhrevi kardeş olarak gördüğüm bir liderden, "aman ondan bahsetmeyin" diye konuşulmasına izin vermem. Ben onurla devraldım, günü geldiğimde bir başka kardeşime de onurla devredeceğim.
KURULTAY OYUNLARI OYNAYIN: 3 ay için verdiğimiz sözlerin 2 ayında, vaatlerimizin yüzde 82'sini reformlarımızın yüzde 50'sini yaptık. Peki 3 aydır CHP neyi tartışıyor? Acaba bu meclisin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi odadan indi mi, inmedi mi? Buna karar veremedi. Siz kurultay oyunları oynamaya devam edin biz ülkeyi yönetmeyi devam edeceğiz.
GÜNÜ GELİNCE DEVREDECEK: Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oyla milletten destek almış bir cumhurbaşkanı. Şimdi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, milletin malıdır. Biz hiçbir yere babamızdan miras gelmedik. Cumhurbaşkanı bir kaptanın oğlu, ben bir esnafın oğlu. Biz milletten güven ala ala yolları kat ediyoruz. Ve bir gün gelecek Cumhurbaşkanımız da kendisinden sonra gelene orayı devredecek.
SİZ KAZANIN, SİZ OTURUN: Siz 2014 seçimlerinde meydana çıkamadınız, bir çatı adayı aldınız. Külliyeyi tartışmak yerine 2019 seçimlerine iyi hazırlanın, kazanın, orada siz oturun. O kadar basit.Meydana çıkmaktan 2014'te korktuysanız vebali neden Cumhurbaşkanı'ndan ya da başka birinden ararsınız. Çıkın 2019'da meydana. Tabi kurultaylardan vakit bulurlarsa.

'MODERN HAÇLILARA İZİN VERMEYİZ'
"
Tarih boyunca bu coğrafya iki grup gördü; birleştirenler ve parçalayanlar. Moğollar parçaladı, haçlılar, sömürgeciler parçaladı. Şimdi de sömürgecilerin piyonları tekrar parçalamak istiyorlar. Biz de diyoruz ki kim kardeşi kardeşten ayırt etmek, Diyarbakır'ı Bursa'dan ayırt etmek, Hakkari'yi Edirne'den koparmak isterse, 78 milyon olarak her birimiz son nefesimize kadar onlara 'dur' deriz. Modern Moğollara, modern haçlılara, yeni sömürgecilere izin vermeyiz. Herkes safını belirlemelidir. Bizi bölmek isteyenlere inat birleştireceğiz. Kıyamete kadar kardeşlik diyeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsanevi liderimiz Erdoğan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN