Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 şirkete daha atandı!

Rize'de faaliyet gösteren 2 eğitim kurumuna, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (/PDY)" finansman desteği sağlandığı ve işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yeni yönetimlerin oluşturulması amacıyla atandı.

Giriş Tarihi: 17.3.2016 20:15 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 20:22
2 şirkete daha kayyum atandı!

Alınan bilgiye göre, Rize Sulh Ceza Hakimliğince Ceza Muhakemesi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince olarak atanan kişiler, polis ekipleri eşliğinde Şahika Eğitim Kurumlarının Gündoğdu Mahallesi, Bedir Eğitim şirketinin ise merkezdeki tesislerine geldi. Kayyumlar, çalışmalarına başladı.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığı, Şahika Eğitim Kurumları ile ilgili şubatta soruşturma başlatmıştı. Soruşturmada haklarında yakalama kararı çıkartılan 22 kişiden 16'sı gözaltına alınmıştı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkartılan zanlılardan 10'u tutuklanmıştı. Tutuklananlardan 4'ü daha sonra üst mahkemeye yapılan itiraz üzerine serbest bırakılmıştı.

Zanlıların, usulsüz para harcadığı, evrakta sahtecilik yaptıkları, bazı şirket çalışanlarına baskı yapıp hak edişlerini ödemedikleri, işten çıkardıkları, belgesiz ticari faaliyet gerçekleştirdikleri ve elde ettikleri gelirle /PDY'ye finansman desteği sağladığı iddia edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 şirkete daha kayyum atandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN