Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'nin dokunulmazlık teklifi netleşti

Giriş Tarihi: 31.3.2016 14:42 Güncelleme Tarihi: 31.3.2016 17:21
AK Parti'nin dokunulmazlık teklifi netleşti

Dokunulmazlık, savcılıklardan, mahkemelerden 'ndan Başbakanlık'a Meclis Başkanlığı'ndan ve karma komisyona gelen fezlekelerle ilgili işletilmez. Yasa yürürlüğe girdikten 15 gün içerisinde dosyalar ilgili merciye gönderilir.

Hazırlanan tasarıda, "Dokunulmazlık, savcılıklardan, mahkemelerden, 'ndan Başbakanlık'a Meclis Başkanlığı'ndan ve karma komisyona gelen fezlekelerle ilgili işletilmez. Yasa yürürlüğe girdikten 15 gün içerisinde dosyalar ilgili merciye gönderilir" denildi.

AK Parti'nin dokunulmazlıklarla ilgili son teklifini görüşmek üzere randevu istediği CHP'den olumlu yanıt geldi. İki partinin grup başkanvekilleri 14.30'da bir araya geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı görüşmenin ardından, "İdareye intikal etmiş olan tüm fezlekeler dahil bir düzenleme yapmış oluyoruz. Teklif tüm dosyaların yargıya sevkini kapsıyor. Biz tüm fezlekeler için dokunulmazlığı kaldırmayı önerdik. CHP'den ne zaman yanıt geleceği CHP grubuna aittir. Ümit ediyorum kısa zamanda yanıt vereceklerdir. Ne kadar dosya varsa hepsi komisyonlara intikal edecek ve 15 gün içerisinde yargıya gönderilecek." dedi.

AK Partili Naci Bostan'dan dokunulmazlık açıklaması

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'nin dokunulmazlık teklifi netleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN