BirGün yine o öğretim görevlisini gösterdi

DHKP-C ve PKK yandaşlarının üs haline getirdiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde, muhafazakar kimliği nedeniyle marjinal grupların aldığı ve Birgün tarafından hedef gösterildiği için Doç Dr. Esra Keskinkılıç'ın lehindeki mahkeme kararlarına rağmen üniversite yönetimi tarafından derse girmesi engellenmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 6.4.2016 16:25 Güncelleme Tarihi: 6.4.2016 23:37
BirGün yine o öğretim görevlisini hedef gösterdi

Son zamanlarda yaşanan terör saldırılarının ardından sık sık gündeme gelen Mimar Sinan Üniversitesi'nde yaşanan bir skandal, üniversitenin yönetiminin yasadışı marjinal grupların güdümünde hareket ettiğini ortaya çıkardı.

Muhafazakar kimliği nedeniyle marjinal grupların i olan ve Birgün Gazetesi'nin de yönlendirmesiyle bir kız öğrenciyi azarladığı iddiasıyla söz konusu öğrencilerin hedefi olan Doç. Dr. Esra Keskinkılıç, ''Yobaz, gerici, AK Parti'nin karanlık zihniyeti'' gibi hakaret içeren sözlerle protestoya uğramıştı.

Ardından paralel ve örgüt medyasının da hedefine getirerek derslerinden el çektirilen Keskinkılıç, hakkında atılan iftiralar nedeniyle mahkemeye başvurup, lehinde çıkan kararlara rağmen üniversite yönetimi tarafından mahkeme kararları tanınmayarak derslere sokulmamaya devam edildi.

Son olarak yasadışı marjinal örgütlerle bağı olan 25 eski öğrencinin gözaltına alınmasıyla yine Birgün tarafından operasyonun sorumlusu olarak manşete taşınan akademisyen Keskinkılıç'a üniversite yönetiminin sahip çıkmaması ve yasadışı gruplarla aynı tutumu sergilemesi akıllara "asıl hedef nedir?'' sorusunu getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BirGün yine o öğretim görevlisini hedef gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN