Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokunulmazlık toplantısında çıktı

Giriş Tarihi: 28.4.2016 14:12

Anayasa Komisyonu dokunulmazlıklar için toplandı, toplantıda HDP'liler çıkardı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, toplantıda hükümet adına yer alıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Komisyon üyelerinin dışında çok sayıda AK Parti, ve HDP milletvekilleri de teklifin görüşmelerine katılıyor.

PARTİLİLER GAZETECİLERİN YERİNE OTURUNCA TARTIŞMA ÇIKTI

Komisyona katılımın yüksek olması nedeniyle çok sayıda kişi toplantıyı ayakta takip ediyor. Toplantıya katılanlardan bazılarının basın mensuplarının yerlerine oturdukları görüldü.

HDP'LİLER YER KAVGASI YAPTI

HDP Ankara Milletvekili ve İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder, çok sayıda milletvekilinin ayakta olduğunu gerekçesiyle daha geniş salona geçilmesini istedi. Komisyon Başkanı Mustafa Şentop ise en geniş salonda toplantının yapıldığını söyledi. HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da "Genel Kurul bugün kapalı, orada yapalım" teklifinde bulundu.

MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLARI SALONDAN ÇIKARILDI

Komisyonda, teklifin görüşmelerine geçilmeden önce basın mensupları ile milletvekili danışmanlarının salon dışına çıkartılması konusunda tartışma yaşandı. Komisyon Başkanı Mustafa Şentop, toplantı düzeni sağlanmadan milletvekillerine usul hakkında söz vermeyeceğini açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunulmazlık toplantısında kavga çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN