Provokasyon tutmadı, Edi·rneli· Yıldız’a sahip çıktı

Giriş Tarihi: 10.5.2016 14:24 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 14:24
Provokasyon tutmadı, Edi·rneli· Yıldız’a sahip çıktı

Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız’ın Genç STK'lar Platformu tarafından düzenlenen ‘Ahir Zamanda Genç Olmak’  başlıklı konferansı ’nin başını çektiği bazı marjinal grupların engelleme çabalarına rağmen Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

CHP'NİN BAŞINI ÇEKTİĞİ MARJİNAL GRUPLAR

Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız'ın Genç STK'lar Platformu tarafından düzenlenen 'Ahir Zamanda Genç Olmak' başlıklı konferansı 'nin başını çektiği bazı marjinal grupların engelleme çabalarına rağmen Mimar Sinan Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
Binlerce Edirneli vatandaşın hınca hınç dolduğu salonda bir konuşma yapan Nureddin Yıldız, şeytanın günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte projeler ürettiğini ve e mahkûm olan genç nesile ulaşmak için şeytanın da internet kullandığını söyledi.

Yıldız, ahir zamanda genç olmanın en önemli gereklerinden birisinin sabah namazına kalkarak şeytanın engellediği nefsi yenmek olduğunu belirterek, "Ahir zamanda genç olmak, bugünkü insanoğlunun binlerce senedir biriktirdiği teknoloji ve dünyevi imkanları kullanmak demek olduğu kadar, karşında en az on bin senedir seni Allah'tan koparmak için projeler üreten ve bu konuda finale doğru yaklaştığını hisseden şeytanla uğraşan, onu mağlup edip Allah'ı ve cenneti kazanan genç olman demek, ahir zamanda genç olman demektir." dedi.
Şeytanın, internetin mahkûmu gençleri bildiğini işaret eden Yıldız, "O gençlere ulaşması için de o da internet kullanıyor. Bu çağda senin kapasiteni kat ve kat yakalamış, senin imkanları kat ve kat yakalamış bir iblis var." ifadelerini kullandı.

Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız'ın, 9 Mayıs 2016 günü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Salonu'nda vereceği konferans, CHP'nin başını çektiği ve aralarında Nar Kadın Dayanışma Ağı gibi bazı marjinal grupların bulunduğu bir kesim tarafından iptal ettirilmek istenmişti. Ancak provakasyon çabaları tutmadı ve Nurettin Yıldız, binlerce Edirneli vatandaşın takip ettiği konferansı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Mimar Sinan Spor Salonu'nda gerçekleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Provokasyon tutmadı, Edi·rneli· Yıldız’a sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN