"Kongreden 1-2 gün önce genel başkan adayı açıklanır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, genel başkan adayının belirlenmesinde temayül yoklaması yapılabileceğini belirterek, "Tahminim, kongreden 1-2 gün önce genel başkan adayı açıklanır.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 13:03
Kongreden 1-2 gün önce genel başkan adayı açıklanır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 5 Mayıs'ta olağanüstü kongre kararı almasının ardından, kongreyle ilgili hazırlıklara vakit kaybetmeden başladıklarını belirtti.

AK Parti'nin köklü gelenekleri ve disiplinli bir yapısının bulunduğunu, kolektif akla önem verildiğini ifade eden Ataş, "Genel başkan adayının belirlenmesinde temayül zannediyorum, yapılacak. Yapılması da gerekir. Kolektif akla önem veren bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Böyle bir geleneğe sahibiz." dedi.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE İSTİŞARE EDİLECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşlerinin esas olduğuna dikkati çeken Ataş, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımızı yok mu sayacağız? Bu davanın temelinden beri işin başında olmuş Cumhurbaşkanımızın bugün itibarıyla belki organik bağı yoktur ama partimizin lideridir. Onun görüşleri çok önemlidir. Mutlaka onun görüşlerini de alarak bu önemli kararları birlikte vereceğimiz bir süreç olacak."

"ADAY KONGREDEN 1-2 GÜN ÖNCE AÇIKLANABİLİR"

Ataş, AK Parti genel başkan adayının ne açıklanacağına dair üst kurulda henüz bir tarihin netleşmediğini, partinin karar organlarının bunu belirleyeceğini bildirdi. Kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunan Ataş, "Kişisel tahminim kongreden 1-2 gün önce genel başkan adayı açıklanır. Doğrusu da budur zaten. Allah en doğru kararları vermeyi nasip etsin." dedi.

"HDP'NİN DAVET EDİLMEMESİNİ DOĞRU BULUYORUM"

Kongreye HDP'nin davet edilmemesinin, partinin 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sürecindeki tavrından kaynaklandığını belirten Ataş, "Siz toplumu yok sayarak, iki yüzlü anlayışla siyaset yaparsanız, bizden önce toplum sizi dışlar. Vatandaşa iki yüzlü davranan bir partinin kongremize davet edilmemesini doğru buluyorum." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kongreden 1-2 gün önce genel başkan adayı açıklanır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN