'Büyük başın derdi büyüktür"

Giriş Tarihi: 15.5.2016 12:59 Güncelleme Tarihi: 15.5.2016 16:39

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 'nin tarihinin en zor günlerini yaşadığını belirterek, "Zor günler hep devam eder. Niye? hep büyüktür de ondan. Büyük başın derdi büyüktür." dedi.

Kahraman, kurucular kurulu başkanı olduğu Birlik Vakfı'nın Adana Şubesi tarafından bir otelde düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantının açılış konuşması şube başkanı Naci Kazan tarafından yapıldı.

Daha sonra kürsüye gelen TBMM Başkanı Kahraman, terör saldırılarına değinerek, her gün şehit haberlerinin geldiğini, 'nin sıkıntılı günler yaşadığını belirtti.

Kahraman, " tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Zor günler hep devam eder. Niye? hep büyüktür de ondan. Büyük başın derdi büyüktür. Biz, her sıkıntının üstesinden gelmeye alışmış bir milletiz. Bu sıkıntılardan biri de dışarısı yetmiyormuş gibi, içeride de gelişmemizi önlemek isteyen odakların mevcudiyetidir." diye konuştu.

TBMM Başkanı Kahraman, toplantının soru cevap bölümünün olmayacağının belirtilmesi üzerine gülümseyerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Vakfımızın Adana Şubesini tebrik ediyorum. Sağ olsunlar güzel bir toplantı hazırlamışlar ve nice faaliyetler olsun temennisinde bulunuyorum. Dün akşam görüştüğüm arkadaşlarım bana, 'Siyasetin sahasına girdiğinizde biraz dalgalı oluyor, hele günümüzde. Oraya girmeyelim' dediler. Ve şimdi 'soru cevap olmasın' denildi. İsterseniz soru cevap olsun. Öyle bir vesile olursa, temas ederim. Madem ki kurucular kurulu başkanıyım, şube başkanımızın kararını demokrasiye uygun olarak değiştirelim."

Toplantı Kahraman'ın konuşmasının ardından, basına kapalı olarak devam etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Büyük başın derdi büyüktür"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN