İstiklal mücadelemiz bitmedi, bitmeyecek

Giriş Tarihi: 20.5.2016
İstiklal mücadelemiz bitmedi, bitmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençleri Külliye’de ağırladı. 1919’da başlayan istiklal mücadelemizin bitmediğini söyleyen Erdoğan: Yıkıcı değil, yapıcı düşünen gençlerle yürümek arzusundayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 81 ilden ve yurtdışından gelen gençler ve sporcular için bir resepsiyon verdi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada özetle şöyle dedi: 19 Mayıs'ta ilk adımı atılan yeni süreç sonunda Cumhuriyetimizi kurduk. Ama istiklal ve istikbal mücadelemiz bitmedi, bitmeyecek. Sadece 93 yıllık Cumhuriyet tarihimize baktığımızda dahi farklı görüntü ve isimler altında bağımsızlık mücadelemizin kesintisiz şekilde sürdüğünü görüyoruz. Balkanlar'da, Kafkaslar'da, kuzeyimizde, güneyimizde yaşanan hadiselerin hepsi de bizim geçmişimizle ve bugünümüzle yakından ilişkilidir.

SİZLERLE OLUNCA ÜMİDİM ARTIYOR:
2023 hedeflerimizi gerçekleştirmek için önümüze çıkan ve çıkartılan tüm engellere rağmen var gücümüzle uğraşıyoruz. Bunun yanında sizlere, 2053, 2071 vizyonlarını geliştirip hayata geçirebilmeniz için en uygun, en ideal, en mümbit zemini oluşturmaya çalışıyoruz. 2053'ü, 2071'i siz hazırlayacaksınız. Bizler o günleri göremeyeceğiz. Bizler ebedi alemden sizleri izleyeceğiz. Sizler onun inşallah mimarları olacaksınız. Tüm gençlerimizden şimdiden 2053 vizyonu için hayallerini, ideallerini, hedeflerini ortaya koymalarını bekliyorum. Sizlerle her bir araya gelişimde ülkemin geleceğine dair ümitlerim daha da artıyor. Heyecanınızla, dinamizminizle, gayretinizle, ufkunuzla bize de güç veriyorsunuz.

GECİKME OLMAYACAK, KONGRE AKŞAMI GÖREVİ VERECEĞİM

KALEMİ SİLAHTAN ÜSTÜN GÖRÜYORSUNUZ:
Sizler Güneydoğu'nun o dağlarında, bu ülkeden kaçarak Kandil'in dağlarında, bu millete ihanet eden o şebekenin içinde değilsiniz. Sizler kalemin silahtan üstün olduğuna inanan bir gençliksiniz. Sizler bilgisayarın tuşlarına basıyorsunuz, silahların tetiğine değil. Sizin farkınız bu. Terör örgütlerinin maşası haline gelen, kendini yetiştirmek yerine zamanını kötü alışkanlıklarla öldürmeyi tercih eden gençlerimiz de yok değil.

BİLGİ VE HİKMET:
Sadece iyi mühendis, iyi doktor, iyi avukat, iyi öğretmen, iyi iktisatçı, iyi işletmeci olmak yetmez. Aynı zamanda inancı, kültürü, irfanı, idraki ile iyi birer insan da olmamız gerekiyor. Bilgi ve hikmet... Bu iki kavramı unutmayın. Bilgisiz hikmet, hikmetsiz bilgi olmaz.

YAPICI DÜŞÜNÜN:
Kolu, yumruğunu vurmak için kalkan değil, selam vermek, etmek, iş yapmak için kalkan gençlere ihtiyacımız var. Yüreği kendi devletine, kendi halkına kinle, nefretle, öfkeyle değil, kalbi ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla, sevgisiyle kıpır kıpır olan gençlere geleceğimizi emanet etmek istiyoruz. Vaktini en iyi şekilde değerlendiren, yıkıcı değil, yapıcı düşünen, konuşan, hareket eden gençlerle yol yürümek arzusundayız.

SPORTMEN GENÇLİK İSTİYORUM:
Sportmen bir gençlik istiyorum. Önümüzdeki 'da şimdiden üstün başarılar diliyorum. Altınlarınız, gümüşleriniz, bronzlarınız bol olsun.

MİLLETİN GÖNLÜNE GİRMEK ÖNCELİĞİNİZ OLSUN
Siyasi hayatının tamamında millete hizmet için, milletin gönlünü kazanmak için çalışmış bir kişi olarak siz gençlere de aynısını tavsiye ediyorum. Kendinizi yetiştirin. Proje geliştirin, çalışın, üretin, kariyer yapın. Elbette biliyorum bunları ihmal etmeyeceksiniz. Ama milletle birlikte olmak, milletle beraber yol yürümek, onun gönlüne girmek daima önceliğiniz olsun.

RAHMETLE ANILANLARDAN OLALIM
Baki ne diyor, 'Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer' diyor. Asıl olan işte bu kubbede hoş bir sadayı bırakabilmektir. Hepimiz öleceğiz. Ölüm bizim için mukadder. Bundan kaçmak, uzaklaşmak mümkün mü? Ölüm bizim için mukadder olduğuna göre, öldükten sonra lanetle anılmak da var, rahmetle anılmak da var. Temenni ederim ki bizler rahmetle anılanlardan olalım. Bugün burada olmanızı dahi bu yöndeki kararlılığınızın bir işareti olarak görüyorum. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal mücadelemiz bitmedi, bitmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN