Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit üsteğmenin restore edilen evi ailesine teslim edildi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı , doğduğu evi satın alan ve onarımını yaptırdıktan sonra babasına hediye etmeyi planlarken, teröristler tarafından 'ın Cizre İlçesi'nde şehit edilen üsteğmen Uğur Taşçı'nın yarım kalan hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Giriş Tarihi: 30.5.2016 12:26
Şehit üsteğmenin restore edilen evi ailesine teslim edildi

Aslen Gaziantepli olan Uğur Taşçı, kendisinin de dünyaya geldiği Nizip İlçesi'ndeki evi, babası yıllar önce sattı ve 'a yerleşti. Aradan geçen zaman içerisinde üsteğmen olan Uğur Taşçı, yaz mevsiminde Gaziantep'e geldi ve babasının sattığı Fevkani Mahallesi'ndeki 2 katlı evi satın aldı. Evin onarımını yaptırarak babasına hediye etmek isteyen Taşçı, geçen 23 Ocak'ta 'ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit oldu.

Uğur Taşçı'nın şehit olmasından sonra ortaya çıkan bu gerçeğin haberlere konu olması herkesi duygulandırdı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı de İstanbul'da toprağa verilen Üsteğmen Uğur Taşçı'nın yarım kalan hayalini gerçekleştirerek evin restorasyonunu yaptırmak için talimat verdi. Yapılan çalışmalar sonrası harabe haldeki ev, şehidin hayalindeki bakımlı bir ev haline dönüştürüldü.

ŞIRNAK ULUDERE'DEKİ ÇATIŞMADA ÜSTEĞMEN ŞEHİT OLDU

Hazır hale getirilen evi Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Latif Karadağ, eski milletvekili Mehmet Sarı ve mahalle sakinleri ile ziyaret eden Fatma Şahin, burada şehidin babası Mehmet ile annesi Emel Taşçı'ya evi teslim etti. Teslim töreninde konuşan şehit üsteğmenin annesi Emel Taşçı, Fatma Şahin'e teşekkür ederek, "Keşke şu an hiç bir şeyim olmasaydı da oğlum yanımda olsaydı" diye gözyaşı döküp, terörün biran önce sona ermesi dileğinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehidin hayalini gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirterek şöyle konuştu:

"Bizler sosyal devlet ve sosyal belediyeler olarak şehitlerimizden geriye kalanların mağduriyetini gidermek ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Bu nedenle Uğur Taşçı şehit olmadan önce gelip bu evi gördüğünü ve beğendiğini ve babasına ait satılan bu evi tekrar restore ederek onlara vereceğini öğrendik. Şehidimiz bu isteğini yerine getiremeden şahadet makamına ulaştı. Ancak şehidimizin dileği ve temennisini biz emir olarak kabul ettik, anne ve babadan izin alarak arkadaşlarımıza talimat verdik. Evi aldık ve hemen restore ettirdik. İstanbul'da oturan Taşçı ailesi artık yaz mevsimi ilçeye gelecek ve şehit oğullarının onlar için almak istediği evde oturacaklar."

Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan da şehidin hayalini gerçeğe dönüştürdüğü için Fatma Şahin'e teşekkür etti.

IRAK SINIRINDA ÇATIŞMA: 1 ÜSTEĞMEN ŞEHİT

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit üsteğmenin restore edilen evi ailesine teslim edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN