Erdoğan: Bedelini ağır ödeyecekler

Cuntacılara sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bedelini ağır ödeyecekler” dedi. Erdoğan, vatandaşlara da “Milletçe meydanlarda toplanalım” sında bulundu

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Erdoğan: Bedelini ağır ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, paralel yapının darbe girişiminin ardından yaptığı açıklamada, "Milletimizi illerimizin meydanlarına, limanlarına davet ediyorum. Milletçe meydanlarda toplanalım. Tanklarla, toplarla gelsinler ne yapacaklarsa yapsınlar" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNNTürk'te katıldığı canlı yayında şunları kaydetti:

MEYDANLARA TOPLANALIM:
Kararlı bir şekilde bunun üzerine gideceğimizi özellikle bildirmek istiyorum. Bu kararlılığımızı kimsenin test etmeye gücü yetmeyecektir. Milletime bir yapıyorum. Milletimizi illerimizin meydanlarına, hava limanlarına davet ediyorum. Milletçe meydanlarda toplanalım. Bunların azınlık grupları tanklarla, toplarla gelsinler ne yapacaklarsa yapsınlar. Halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım bugüne kadar. Bugünden sonra da tanımamız söz konusu değil.

EMİR-KOMUTA ZİNCİRİ ÇALIŞMIYOR:
Kesinlikle -komuta zinciri çalışmamaktadır. Şu anda emir-komuta zinciri tamamıyla askıya alınmıştır, çiğnenmiştir. Emir komuta zinciri içinde olanlar ne yazık ki astın üste yönelik atılmış adımlar söz konusudur. Bu ülkede Cumhurunbaşı olarak Cumhurbaşkanı, başkomutanım. Başkomutan olarak benim haberim olmadığı adımı atana yargı cevabını verdi. Gereği yapılacaktır, kimsenin endişesi olmasın.

BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKLERDİR:
Bu tür olayların olduğu zamanlarda hava iyice bulanık olur. Şu anda böyle bir bulanık hava söz konusu. Bu havayı bulanık hale getirenler bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Kesinlikle bunun bedelini yargı önünde ağır ödeyecekler. Demokrasiye inananların işini de kolaylaştıracak, onlara bedelini ağır ödettirecek. Ben de milletime çağrı yapıyorum meydanlara gelin bunlara gereken cevabı verelim. Bu darbecilerin başarılı olacağına inanmıyorum. Tarihte darbeciler başarılı olamamıştır. Yok olmuşlardır."

Başkomutan Erdoğan: Ayrıldığım yeri bombalamışlar

DARBECİLERE DERSİNİ MİLLET VERDİ!

DARBECİ RÜTBELİ HAİNLERİN TUTUKLANMA ANI

TBMM'YE BOMBA YAĞDIRDILAR! BAKIN NE HALE GELDİ!

FETÖ'NÜN ASKERLERİ TESLİM OLUYOR!

BEŞTEPE'DEKİ TERÖRİSTLERİN ETRAFI SARILDI

DARBEYE TARİHİ DİRENİŞ! 90 ÖLÜ, 754 GÖZALTI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bedelini ağır ödeyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN