Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın öbür ucundan 'ye destek mesajı

15 Temmuz'da 'de yaşanan darbe girişime karşı tepkiler dinmek bilmiyor. Tanzanya’da yaşayan vatandaşları ve burada faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları 'de yaşanan alçakça girişimi lanetleyerek, Türkiye'ye destek mesajı gönderdiler. Mesajlarında Tanzanya'da faaliyet gösteren FETÖ kurumlarından büyük rahatsızlık duyduklarını dile getirdiler

Giriş Tarihi: 19.7.2016 18:30 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 18:38
Dünyanın öbür ucundan Türkiye'ye destek mesajı

TURKIYE BUYUK ELCILIGINE DUYURU

Bizler Tanzanya'da yaşayan vatandaşları ve burada faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde hükümeti yasa dışı olarak ortadan kaldırmaya yönelik kalkışmayı lanetliyoruz.

Bu alçakça girişimin sonuçsuz kalmasından ve demokratik olarak seçilmiş Hükümetimizin kontrolü sağlamış olmasından memnuniyet duyuyoruz.

Devletimize ve yasal hükümete bağlılığımızı bildirmek üzere Tanzanya-Dar es Selaam, büyükelçiliğimizin önünde toplanmış bulunuyoruz.

FETÖ TANZANYA'DAN DEFOL

Ülkemize yapılan bu kalkışmanın sorumluları, uzun bir süredir devletimiz ve hükümetimiz aleyhinde faaliyet gösteren paralel devlet yapısı olarak bilinen FETÖ'dür. Maalesef bu yapı Tanzanya'da Ishık Education ve Medical Foundation Feza Schools ve ABITAT (Alliance of businessmen and industrialist of Tanzania and ) adı altında faaliyet göstermektedir.

Bizler buradaki Türk toplumu ve sivil toplum kuruluşları olarak, dost ve kardeş Tanzanya toprağında bu grupların serbestçe faaliyet göstermesinden büyük rahatsızlık duyuyoruz.

Tanzanya Hükümetinden, söz konusu gruba bağlı tüm kuruluşların faaliyetlerine son verilmesi için gerekli adımları atmasını bekliyoruz.

Saygılarımızla

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın öbür ucundan Türkiye'ye destek mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN