Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci Yüzbaşı'nın cenazesini ailesi kabul etmedi

Giriş Tarihi: 20.7.2016 12:46 Güncelleme Tarihi: 20.7.2016 16:21
Darbeci Yüzbaşı'nın cenazesini ailesi kabul etmedi

Acıbadem’de darbecilere direnen Muhtar Mete Sertbaş’ı vuran ve hastaneye kaldırılmasına mani olan darbeci Trabzonlu Yüzbaşı Mehmet Karabekir özel harekât polisleri tarafından ölü ele geçirildi. Hain Yüzbaşı Karabekir'in ailesi "Biz aile olarak bunu asla desteklemiyoruz" diyerek cenazesini kabul etmedi.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi 'nin stratejik kurumlarından Türk Telekom'u ele geçirmek isteyen cuntacı yüzbaşı ve askerleri, özel harekât polisleri tarafından etkisiz hale getirildi.

MUHTAR KAN KAYBINDAN ÖLMÜŞTÜ

Sertbaş, Türk Telekom binasını ele geçirmek isteyen cuntacı Yüzbaşı Mehmet Karabekir ve yanındaki askerlerin karşısına dikildi. Özel harekât polislerinin Türk Telekom binasının önüne geldiğini gören vatandaşlar, polise destek için caddenin her 2 tarafını da trafiğe kapattı. Tam bu sırada Muhtar Sertbaş, Fetö'cü Yüzbaşı tarafından vurularak şehit edildi. Yüzbaşının engellemesi nedeniyle hastaneye götürülemeyen Mete Sertbaş, kan kaybından yaşamını yitirdi.

MUHTARI VURAN HAİN YÜZBAŞI ÖLDÜRÜLDÜ

Darbenin ardından darbecilerin ''Whatsapp'' konuşmalarında Karabekir'in diğer darbecilere ''Sakın tereddüt etmeyin çakın.'' Yazdığı ifade edilmişti.

"CENAZESİNİ İSTEMİYORUZ"

Darbeci Yüzbaşı Mehmet Karabekir'in kardeşi Karabekir ailelerinden böyle biri çıktığı için büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Mehmet Karabekir'in cenazesini dahi istemediklerini belirten Murat Karabekir ''Bu yapılan malûm saldırılara bizim de ailemizden katılan bir şerefsiz olmuştur. Bunu değiştirme şansımız ne yazık ki yok. Biz aile olarak bunu asla desteklemiyoruz. Sonuna kadar reddediyoruz. Varsa cenazesini de istemiyoruz. Bütün insanlar gibi biz de bu durumdan üzgünüz'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci Yüzbaşı'nın cenazesini ailesi kabul etmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN