Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı FETÖ diyemedi

Giriş Tarihi: 22.7.2016 10:05 Güncelleme Tarihi: 22.7.2016 12:38
KKTC Cumhurbaşkanı FETÖ diyemedi

FETÖ'nün etkin faaliyet gösterdiği yerlerden biri olan Yavru vatan 'nin Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı daha önce yaptığı açıklamalarda olduğu gibi yine darbe girişimini eleştirirken FETÖ diyemedi. Hukuk ve demokrasiye vurgun yapan Akıncı, darbenin olumlu olması durumunda KKTC'nin de olumsuz etkileneceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı katıldığı bir tv programında 15 Temmuz gecesi 'de yaşanan darbe girişimi ile gündeme gelen idam konusunu değerlendirdi.

'nin kurumsallaşarak, demokrasisini daha ileriye taşıyarak, bir daha bu badirelerle karşılaşmayacaktır düşüncesinde olduğunu kaydeden KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye'deki darbe girişiminin başarılı olmamasının sevindirici olduğunu, darbe girişiminin olumlu olması durumunda KKTC'yi de olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

Başarılmış askeri yönetim olarak iş başı yapan darbelerin sadece Türkiye'yi değil hiçbir ülkeyi daha iyiye götürmediğini kaydeden Akıncı, çoğulcu demokratik bir rejimin, Atatürk'ün ön gördüğü ilkeler çerçevesinde çağdaş uygarlık hedefi, demokratik sosyal hukuk devleti hepimizin hedefi olmalıdır dedi.

FETÖ'nün yerleşik düzende bir çok faaliyetini yürüttüğü yavru vatan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın darbe girişimiyle alakalı FETÖ'nün ismini geçirmemesi dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC Cumhurbaşkanı FETÖ diyemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN