İlahiyat Fakülteleri darbe girişimini lanetledi

İlahiyat Fakülteleri Öğretim Üyelerinin/Görevlileri 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyen bildiri yayımladı.

Giriş Tarihi: 23.7.2016 15:28 Güncelleme Tarihi: 23.7.2016 17:54
İlahiyat Fakülteleri darbe girişimini lanetledi

İlahiyat Fakülteleri Öğretim Üyelerinin/Görevlilerinin darbecileri lanetlediği bildiride "Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimini şiddetle lanetliyor, siyaseti mecrasından çıkaracak her türlü müdahalenin karşısında durduğumuzu ve duracağımızı kamuoyuna beyan ediyoruz." dedi.

İŞTE BİLDİRİNİ TAM METNİ

Aşağıda ismi bulunan İlahiyat Fakülteleri Öğretim üyeleri ve görevlileri olarak, 290 vatandaşımızın şehit olduğu 1535 insanımızın yaralandığı 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimini şiddetle lanetliyor, siyaseti mecrasından çıkaracak her türlü müdahalenin karşısında durduğumuzu ve duracağımızı kamuoyuna beyan ediyoruz.

ADİL ÖKSÜZ VATAN HAİNİDİR

Ayrıca darbe girişimi gecesi, hain planın uygulandığı Akıncılar üssünde bulunan ve darbe girişiminde rol aldığı ortaya çıkan Adil Öksüz isimli terörist hainin bir ilahiyat fakültesi mensubu olmasından utanç duyuyoruz. Kamuoyunun bilmesini isteriz ki adı geçen kişi bir ilahiyatçı değildir; vatanını, milletini ve tüm evrensel değerleri ayaklar altına almış bir haindir. Ayrıca 'nin önemli üniversitelerinden birinde görevlendirilmiş olması şüphesiz akademik vasıfları nedeniyle değil, FETÖ örgütünün her kuruma sızmasının sonucu olarak ortaya çıkmış bir durumdur. Bu nedenle Türk devletine ve halkına yönelik yok edici planlar kuranların içinde ülkemizde birleştirici değer üreten en önemli yüksek eğitim kurumlarımız olan ilahiyat fakültelerimizden birinin dahi adının geçiyor olması biz ilahiyat camiası mensupları açısından zillettir ve asla kabul edilemez.

Adaleti, doğruluğu, merhameti ve emanete ihanet etmemeyi en hayati prensipler olarak esas alan dinimizi öğrenme ve öğretme gayretindeki ilahiyat fakültesi öğretim üyeleri/görevlileri olarak şerefli mücadelemizde halkımızla omuz omuza, yan yana olduğumuzu ve varlık mücadelesi içindeki Cumhuriyeti Devletinin yanında olduğumuzu kamuoyuna arz ederiz.

İmzaya Açan:

Prof. Dr. Ali Köse

DARBENİN KARAKUTUSU ADİL ÖKSÜZ SKANDAL BİR KARARLA SERBEST BIRAKILDI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlahiyat Fakülteleri darbe girişimini lanetledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN