Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz gazetesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hain iftira

İngiliz Daily Mail gazetesi FETÖ'nün darbe girişimini ve şehit edilen 246 insanı görmezden gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı alarak alçakça ifadeler bulundu.

Giriş Tarihi: 24.7.2016 01:21
İngiliz gazetesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hain iftira

İngiliz Daily Mail gazetesi, Türkiye'de geçen hafta 246 kişinin şehit edildiği darbe girişimini Cumhurbaşkanı 'a ve ailesine hakaret için fırsat bildi.

Gazetede 18 Temmuz'da yayımlanan bir köşe yazısında Cumhurbaşkanlığı Kompleksi ile Erdoğan ve ailesi hakkında asılsız iddialara yer verildi.

YÜZDE 52 OYU GÖRMEMEZDEN GELDİ

Erdoğan için "tiran" ibaresini kullanan gazete, Cumhurbaşkanı'nın 2014 yılında yüzde 52 oy oranıyla ilk turda bu makama seçilmesini görmezden geldi.

Türk halkının darbe girişimi sırasında demokrasi, seçilmiş cumhurbaşkanı ve ülkenin bekası için verdiği mücadeleyi de görmezden gelen gazete, 15 Temmuz gecesi neler yaşandığını ve hükümetin bunun ardından aldığı önlemleri ayrıntısıyla anlatma zahmetine de girmedi.

FETHULLAH GÜLEN'DEN HİÇ BAHSETMEDİ

Gazetenin haberinde darbe girişiminin mimarı olan ve yıllar önce kaçtığı 'de ikamet eden Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) lideri Fethullah Gülen'den bahsedilmemesi dikkati çekti.

Türk yetkililerin her fırsatta bu darbe girişiminin Gülen'in takipçileri tarafından nasıl örgütlendiğini, FETÖ'nün devlete, özellikle de polis, ordu ve yargıya nasıl sızdığını anlatmasına karşın Daily Mail bu konuya değinmedi.

HAYATINI KAYBEDENLER VEYA HALKIN TANKLARA KARŞI KOYUŞU ÖNEMSENMEDİ

FETÖ'nün darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Batı medyasında olay gününe ait sıcak çatışma haberleri yerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve hükümeti alan "otoriterleşme tehlikesi" ithamlarına bıraktı. Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler veya halkın tanklara karşı koyuşu ise haberlerde çoğu kez yer bulmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz gazetesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hain iftira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN