''FETÖ lideri Gülen kendini Mesih ilan ettirdi''

FETÖ lideri Gülen’in ’da vaizlik yaptığı dönemde sürece tanıklık yapan İmam Ali Katiöz sabah.com.tr ‘ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gülen’in Mesihlik dedikodusunun yayılmasından memnuniyet duyduğunu anlatan İmam Ali Katiöz, Gülen’in kendisinin rüşvetle yaptırdığına da o dönem şahit olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4.8.2016 17:09 Güncelleme Tarihi: 4.8.2016 17:13
''FETÖ lideri Gülen kendini Mesih ilan ettirdi''

O dönemde imam olarak 'da görev yaptığını söyleyen ve bunlar için haşhaşi tanımlaması az diyen Ali Katiöz, '' Gülen'de burada vaiz olarak camilerde toplantı yapıyordu. İlk tanıştığımızda Risale-i Nur külliyatını iyi bilen biri değildi. Hitabeti iyiydi. Risale-i Nur'u basamak yaparak bugünkü cemaati kurdu. Biz bugünkü devleti ele geçirme planlarını o zamanlar keşfedemedik fakat o günler yanlışlarını protesto ederek defalarca uyarmıştık.'' İfadelerini kullandı.

''SOHBET DİYE GIYBET YAPIYORDU''

Gülen'in 2 sene boyunca Manisa'da yaşadığını belirten Katiöz, FETÖ liderinin iki sene boyunca Manisa'da kaldığını belirterek, ''Kıbrıs çıkarmasından sonra geldi. Manisa merkez camiinde de vaaz etti. 'den bunların taşıma bir gençliği vardı. Camiye girdim baktım bu kürsüde konuşuyor. Konuştuğu şey tamamıyla gıybet, dedikodu ama o kadar hitabeti iyi ki herkesi kandırıyor. Bir taraftan da ağlıyor cemaatte ağlıyor. Vaazdan sonra imam odasına girdim o da geldi. Hemen yanıma geldi boynuma sarıldı ağladı. Dedi ki o Kürt! Bir hayırsever Kürt vatandaşımız hakkında dedikodu yapıyordu. Gülen tamamen hem faşist hem de Kürt düşmanıdır. ''dedi.

''İSA DEĞİLİM DEMİYOR, HOŞUNA GİDİYORDU''

Gülen'le bir çok konuda tartışmaya girdiğini belirten Katiöz, ''Bir keresinde İzmir'de hocaya şöyle söylemtim. ''Hocam senin anan belli baban belli dedikodu her tarafa yayıldı size herkes Mesih diyor demiştim.'' Hatta Hz. İsa değilim de, artık konuş bu fitne bastırılsın da demiştim. Gülen'de şöyle dedi ''Peygamber olana peygamber değildir demek küfürdür, peygamber olmayana peygamberdir demek de küfürdür'' demişti. Yani bu dedikoduyu yaydıran da kendisi ve bundan memnuniyet duyuyordu. Akli dengesinde sıkıntı olduğunu düşünüyorduk'' ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''FETÖ lideri Gülen kendini Mesih ilan ettirdi''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN