‘FETÖ/PDY sahte bir mehdi hareketidir’

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Din Şûrası Olağanüstü toplantısında FETÖ'nün İslam dünyasına ve 'ye verdiği zararların giderilmesi için özel çalışmalar yapılmasına karar verildi. 15 maddelik bildiride, "FETÖ hareketi sahte bir mehdi hareketidir, dini bir yapı olarak nitelendirilemez. Liderine atfedilen sıfatlar İslam ile bağdaştırılamaz" denildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından açıklanan 15 maddelik sonuç bildirisinde özetle şunlar kaydedildi:
Gizli ve karanlık emellerine ulaşmak için her türlü yolu mubah gören, dini ve dinî duyguları istismar eden; milletimizin zekatını, sadakasını, kurbanını çalan, evladını elinden alan, dinimizin temel değerlerini ve kavramlarını tahrif ve tahrip eden, gayr-i İslamî ve gayr-i ahlakî tutum ve davranışlarla fitne, fesat, yalan ve desiselerle kendine insan ve imkan devşiren, devletin tüm organlarına sızarak, milletin geleceğini ipotek altına almaya çalışan ve son darbe girişimiyle millet tarafından suçüstü yakalanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) dini bir oluşum olarak nitelenemez. Bu örgütün elebaşısı 'din alimi' ya da 'hoca efendi' olarak kabul edilemez.
FETÖ/PDY hareketi sahte bir mehdi hareketidir.
Bir kişinin, özel, seçilmiş ve yanılmaz olduğu, beyan ve öğretilerinin kutsiyet arz ettiği iddiası dinen kabul edilemez.
FETÖ/PDY din kisvesi altında bir güç ve çıkar hareketidir.
FETÖ İslam Ümmetinin vahdetini parçalayan bir tefrika hareketidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘FETÖ/PDY sahte bir mehdi hareketidir’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN