Demokrasi kahramanımızın adı havaalanında yaşayacak

Giriş Tarihi: 9.8.2016 16:19 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 16:20
Demokrasi kahramanımızın adı havaalanında yaşayacak

'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adının, 'de yapılması planlanan havaalanına verilmesi için çalışma başlatıldı.

Belediyes Başkanı Faruk Akdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in, Bor ile Ulukışla ilçeleri arasındaki Emen Ovası'na yapılması planlanan havaalanına Ömer Halisdemir'in isminin verilmesi talebi ile ilgilendiklerini kaydetti.

"TÜM ŞEHİT AİLELERİNİN EMRİNDEYİZ"

Akdoğan, tüm şehit ailelerinin emrinde olduklarını belirterek, "'yi kaosa sürüklemek isteyenlerin oyununu canı pahasına bozan Niğdeli şehidimiz Ömer Halisdemir'in ailesinin istekleri bizim için bir emirdir. Biz, her fırsatta şehit yakınlarımızın taleplerini alıyoruz. Şehidimizin babası Hasan Hüseyin Halisdemir, kendileri adına bir talepte bulunmadı ancak Emen Ovası'na yapılması planlanan havaalanının adının, Ömer Halisdemir Havaalanı olması yönünde bir talepleri oldu. Bu taleplerini biz de ilgili makamlara ileteceğiz." ifadesini kullandı.

ŞEHRİN EN BÜYÜK MEYDANINA ONUN ADI VERİLDİ

Niğde Belediye Meclisinde alınan bir kararla şehrin en büyük meydanına "Kahraman Şehit Ömer Halisdemir Meydanı" adı verildiğini anımsatan Akdoğan, buraya ayrıca Halisdemir'in özgeçmişinin yer alacağı anıt da yapılacağını bildirdi.

SİLAH ARKADAŞI ŞEHİT HALİSDEMİR'İ ANLATTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi kahramanımızın adı havaalanında yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN