Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin: Siz ülkenin başındayken Türk halkı her sorunun üstesinden gelir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Biz her türlü darbe kalkışmasına, anayasaya aykırı olan bu tarz girişimlere karşıyız ve karşısında olacağız” dedi.

Giriş Tarihi: 9.8.2016 16:17 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 16:26

Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi öncesinde açıklamalarda bulundu. Putin, "Son yıllarda bizim ilişkilerimiz zaten hem seviyesi hem de içeriği açısından benzersiz bir nitelik taşıyordu. Fakat geçen sene Kasım ayında Rus askerlerinin öldürülmesinden sonra ilişkiler son derece düşük seviyeye geriledi. Şu anda Türkiye'nin iç siyasi durumu son derece zorlu ve Türkiye'nin bu zorlu günlerinde buraya gelme fırsatını ve zamanını bulmanız zaten hepimizin, her iki tarafın da, ikili ilişkilerin normalleşmesi için niyeti olduğunun bir ifadesidir. Bu gelişme de her iki ülkenin halkının hayrına olacaktır" dedi.

"SİZ ÜLKENİN BAŞINDAYKEN TÜRK HALKI HER SORUNUN ÜSTESİNDEN GELİR"

Darbe girişiminin yol açtığı krizden sonra Erdoğan'ı arayan ilk liderlerden biri olduğunu ifade eden Putin, "Bizim buradaki ilkesel tutumumuzu dile getirmek istiyorum. Biz her türlü darbe kalkışmasına, anayasaya aykırı olan bu tarz girişimlere karşıyız ve karşısında olacağız. Aynı zamanda siz ülkenin başındayken Türk halkının bu sorunların üstesinden geleceğine inanıyorum" dedi.

"TEKRAR BÖYLE BİR FIRSATIMIZIN OLDUĞUNA ÇOK SEVİNİYORUM"

Bugün hem baş başa hem de genişletilmiş formatta ilişkileri ele alma fırsatı olacağını kaydeden Putin, "Ticari ve ekonomik ilişkilerin yeniden kurulması, terörle mücadele konusu da ele alınacaktır. Tekrar böyle bir fırsatımızın olduğuna çok seviniyorum. Hoş geldiniz diyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin: Siz ülkenin başındayken Türk halkı her sorunun üstesinden gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN