Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkeme: Gülen 246 kişiyi kasten öldürdü

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Mahkeme: Gülen 246 kişiyi kasten öldürdü

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği FETÖ elabaşısı Fetullah Gülen hakkında "yokluğunda tutuklama" kararı çıkardı. Gülen'in suçları ise şöyle sıralandı: "Anayasayı ihlale teşebbüs", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti'ni, TBMM'yi ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs", "Silahlı örgüt kurmak ve yönetmek", "Cumhurbaşkanına suikast", "Nitelikli şekilde 246 kişiyi kasten öldürmek."
Adana'da, ABD'ye kaçan il imamının isteğiyle himmet olarak toplanan 500 bin doları, bu ülkeye transfer etmek için İstanbul'a göndermeye çalışan, örgüt kuryesi yürüten Betül Karalürt ile kendisiyle çalışan Serkan Güney tutuklandı. İzmir'de, Kırgızistan'a kaçmaya çalışırken havalimanında yakalanan Ege ve Batı Akdeniz Sanayi ve İş Adamları Federasyonu Başkanı Mustafa Özkara ile Batınak Transit Taşımacılık Petrol Şirketinin sahipleri Ezel Seçilmiş ve Resul Seçilmiş tutuklandı. Denizli'de de 21 işadamı gözaltına alındı.
Bursa'da eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve 21, Kırklareli'nde 12, 'de 1, Kayseride 23, Afyonkarahisar'da 12 tutuklandı. Firari olan Batman'da görevli polis Ahmet Duran Bitmez Irak'ın Zaho kentinde yakalanarak Türkiye'ye getirildi. Bitmez tutuklandı. Öte yandan 7 ilde de 148 polis memuru gözaltına alındı.

Tuna ÇAM-Hüseyin CUMALI-Murat SAVAŞ-Ali ALTUNDAŞ Abbas ÇAKAR-Mehmet YILDIRIM-Şaban YILMAZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkeme: Gülen 246 kişiyi kasten öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN