Akıncı'da FETÖ elebaşı Gülen için lüks kamelya

Giriş Tarihi: 18.8.2016 16:04
Akıncı'da FETÖ elebaşı Gülen için lüks kamelya

FETÖ'nün darbe girişiminde merkez olarak kullandığı Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında, 25 Temmuz'a kadar bitirilmesi talimatıyla lüks bir kamelya yapıldığı ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında inceleme yapıldı.

Söz konusu inceleme sırasında karargah binasına ait park yerinin arka kısmında son derece lüks ve büyük bir kamelyanın yapıldığı tespit edildi.

Kamelyanın yapımına ilişkin savcılık tarafından Destek Grup Komutanı Albay Tarkan Bayındır ile İstihdam Tabur Komutanı Şafak Kömürcü'nün bilgilerine başvuruldu.

"25 TEMMUZ'A KADAR BİTİRİN" TALİMATI

Kamelyanın yapımı için, Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'in verdiği belirlendi.

"Çok önemli misafirlerin ağırlanacağını" ifade ederek, ilk bitirilmesi gereken işin kamelyanın yapımı olduğu talimatı veren Evrim'in, kamelyanın 25 Temmuz'a kadar tamamlanmasını istediği öğrenildi.

FETÖ İMAMININ DARBECİLERLE BİRLİKTE AKINCI ÜSSÜ'NDE GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI!

Evrim'in, kamelyanın en lüks şekilde yapılmasını istediği ve bu konuda sürekli talimatlarda bulunduğu belirlendi.

Söz konusu lüks kamelyanın inşası için Kazan ilçesindeki bir mühendislik firmasından bedelsiz malzeme alındığı ve kantin gelirlerinin yüzde 25'inin de kamelya giderlerine aktarıldığı tespit edildi. Firma ile görüşmelerin de Evrim tarafından yapıldığı bildirildi.

Görüntüleri de ortaya çıkan kamelyanın, soruşturma kapsamına dahil edildiği öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca, kamelyanın, darbe girişiminin başarılı olması halinde 'ye dönmesi planlanan FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen için yapılmış olabileceği üzerinde duruluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıncı'da FETÖ elebaşı Gülen için lüks kamelya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN