KPSS’de ezber ifadeler

KPSS davasında sanıklar, yenilenen sınavda aldıkları kötü puanları “psikolojiye” bağladı. Bazı sanıklar da FETÖ’yü hâlâ “sivil toplum örgütü” olarak görmeye devam ettiğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.8.2016
KPSS’de ezber ifadeler
2010'daki KPSS sorularının sızdırılmasına ilkin 68'i tutuklu 100 kişi hakkında "FETÖ/PDY üyesi olmak", "resmi belgede zincirleme sahtecilik" ve "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık" suçlarından açılan dördüncü davanın ilk duruşması, tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasıyla sürdü. 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanıkların ifadeleri damga vurdu.

Tutuklu sanık Abdullah Bünyamin Elmalı:
Sınavda ikamet ettiğim Ankara'da girdiğim için başarılı oldum. Sonraki sınava ise Pendik'te girdiğim için puanım düştü.

Sanık Ahmet Mesut Zabun ise ilahiyat mezunu olduğunu, 2009 KPSS'de aldığı puanla sözleşmeli öğretmen olarak atandığını, 2010 puanıyla kadroya geçtiğini ifade ederek, "Zaten kamu görevlisi olduğum için kamuyu zarara uğratmadım" dedi. Zabun, Mahkeme Başkanı Osman Tonta'nın, "Şu anda FETÖ olarak bilinen örgüt hakkında 'sivil toplum örgütüdür' dediniz. Hâlâ bu düşüncede misiniz?" sorusuna, "Bu düşüncem devam ediyor, evet" karşılığını verdi.
Sanık Adnan Tosun Tosun, 2010'da tekrarlanan sınavda elde ettiği puanla Haziran 2011'de Sultanbeyli'ye atandığını belirtti. Tosun, "İkinci sınava, ilk sınava çalıştığım gibi çalışmadım. İlk sınav 17 Eylül'de iptal edildi. Sınav tarihinin yakın olması ve 1 Eylül'de iş başı yapmam dolayısıyla ikinci sınav için çalışma isteğim ve motivasyonum olmadı. Hatta ailemin ısrarıyla girdim. Düşüş, bu sebeptendir" dedi.
Sanık Ahmet Ballı 2008'de Yamanlar Koleji'nde işe başladığını, anlatarak, "2009'da 103 doğru yaptım, sonraki yıl 118 nete çıktım. Bu başarılar emeklerimin sonucu, hakkım olan başarılardır. Tekrarlanan sınavdaki düşüşte dış etkenlerin etkisi vardır, bunlar sağlık sorunları gibi etkenlerdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS’de ezber ifadeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN