Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyette benden 80 bin $ istediler

Giriş Tarihi: 7.9.2016

Selahattin Pek mahkemede ifade verdi: Okul bahanesiyle benden himmet istediler. Dava açmakla tehdit ettiler

Başsavcılığı'nın, FETÖ'nün himmet ayağına ilişkin açtığı davanın görülmesine dün Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Mağdur olarak duruşmaya katılan Selahattin Pek'in ifadelerinde ise çarpıcı detaylar yer aldı. Okul bahanesiyle kendisinden himmet istenen, aksi takdirde dava açılacağı tehdidiyle 21 bin TL'si alınan Pek, "Önce 80 bin TL istediler, vermezsem 'dava açılacak' dediler" diye konuştu. Çankaya Hoşdere Caddesi'ndeki bir evde yapılan toplantılara iki kez katıldığını, bu toplantılarda kendisinden istendiğini söyleyen Pek şunları anlattı:

SÜREKLİ PARA İSTEDİLER
Benden Afrika'daki bir okul için talep edilmesinden sonra toplantılara katılmadım, şikâyetçi oldum. Şikâyetim göz ardı edildi. Aynı anda benden bu işadamları 150 bin lira istedi, Ankara emniyeti 80 bin dolar istedi, burs adı altında 150 bin TL istediler. İstihbarat'ın arabasıyla evimden aldılar, Bestekar Sokak'ta bir yere götürdüler. Benden para istediler hakkımda dosya olduğunu söylediler.

O MÜDÜRE 10 BİN TL
Daha sonra 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımızı almak üzere Marmaris'e giden timden cep telefonuna mesajlar gelen Mehmet Ali Göktürk isimli Mali Şube komiserine 10 bin dolar vermem gerektiğini söylediler, vermedim. Emniyet'i arayarak şikâyetçi oldum. Bana 'seni ifadeye çağırırsak gelir misin' dediler. Gelirim dedim. Benim dediklerim göz ardı edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyette benden 80 bin $ istediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN