Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mafya usulü ile yaşlıların servetlerine çökmüşler

İşte terör örgütü FETÖ'nün şeytani planlarından biri daha... Önce örgüt üyesi doktor ve noteri ayarlayıp, sonra da sahte raporla yaşlı insanların malvarlığına çökmüşler.

Giriş Tarihi: 23.9.2016 10:30 Güncelleme Tarihi: 23.9.2016 10:31
Mafya usulü ile yaşlıların servetlerine çökmüşler

Terör örgütü FETÖ'nün, bir yandan emniyet, yargı, TSK üzerinden devleti ele geçirmeye çalışırken, darbenin finansmanı için yaşlı insanların mal varlığını sağlık raporu, vekalet ve noter tasdiki oyunu ile Bank üzerinden örgüte bağlı vakıflara aktardığı ortaya çıktı.

MALVARLIĞINI AKTARDI

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün yapılanmasında yer aldığı gerekçesiyle tutuklanan Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi doktoru Fahrettin Er, kentte değerli mülkleri olan Z.Ü (65) ile irtibat kurduktan sonra örgütün diğer üyeleriyle birlikte Ü.'nün mal varlığını FETÖ'ye aktardı.

SİİRT BARO BAŞKANI FETÖ'DEN TUTUKLANDI

RAPOR VE VEKALET

Önce, Z.Ü'nün vakaleti yine FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Menderes Hırçıner'e devredildi. Ardından Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen Z.Ü'ye, aile bireylerinin itiraz etmesini engellemek için 'akli melekeleri yerinde olduğuna' dair sağlık raporu alındı.

KENDİ VAKIFLARINA...

Z.Ü'nün vakaleti elinde bulunan FETÖ üyesi Menderes Hırçıner, kent merkezindeki 4 milyon lira değerindeki 6 bin 483 metre kare arsayı, el konulan Bank Asya üzerinden 200 bin lira bedel ile örgütün vakfı olarak bilinen Feyza Eğitim Kültür Vakfı'na satış yaptı.

657’YE FETÖ NEŞTERİ VURULACAK

DOKTOR VE AVUKAT

Z.Ü'nün mirasçılarının şikayeti üzerine yapılan soruşturmada, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde heyet Başkanı Semih Özalp ve Selin Aksoy'un Z.Ü'ye hazırlanan ve 30 sorudan oluşan testin 29'una doğru cevap verdiği belirtildi. Mirascılar ise annelerinin ismini zorla ifade ettiğini iddia ederek''

Annemiz, bırakın test olarak hazırlanan 30 sorunun 29'una doğru cevap vermesini, ismini zor zikrediyor. Günleri, ayları ve paranın ne olduğunu sorsanız bilmez''dediler. Bu arada, Z.Ö'nun yakınlarının satış iptali davası açtıkları ve duruşmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

Savcılık, söz konusu doktor ve avukatı FETÖ üyesi olmanın yanı sıra örgüte yaşlı insanlar üzerinden haksız finans sağlamak suçundan da tutukladı. Z.Ü'nün oğlu Uğur Ü. ise, olayı kentteki bir yakınından duyarak araştırınca şoke olduğunu söyledi. (Star)

“FETÖ’YE BİAT ETMEDİM DİYE HOLDİNGİMİ BATIRDILAR” FETÖ’CÜ POLİSLERDEN MEHMET ALTAN’A KIYAK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mafya usulü ile yaşlıların servetlerine çökmüşler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN