Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’de yükselmek isteyene Gülen’li test...

Giriş Tarihi: 29.9.2016
FETÖ’de yükselmek isteyene Gülen’li test...
FETÖ'ye maddi kaynak sağlayan Kaynak Holding'in Bağcılar'daki nde, duvardaki gizli bölmede ele geçirilen Kimse Yok Mu Derneği'ne ait sunucunun dijital veri incelenmesinde ilginç detaylar ortaya çıktı. FETÖ elebaşının kitaplarından hazırlanan test sorularıyla örgüt içinde yükselmek için testler yapıldığı belirlendi. Holdingin İstanbul-Bağcılar'daki Teker İş Merkezi'nde duvar içindeki gizli bölme içinde, Kimse Yok Mu Derneği'ne ait 40 TB büyüklüğündeki sunucunun dijital veri incelenmesi tamamlandı. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan raporun detayları şöyle:
FETÖ lideri Gülen'in kitaplarından hazırlanmış, örgüt içinde yükselmek amacıyla "yenilenme cehdi sınav soruları" başlığıyla test soruları hazırlandı. Örgüt üyeleri bu teste tabi tutuldu ve örgüt liderinin görüşleri soruldu.
Sorularda, FETÖ'nün dini bilgilere dayalı olduğu 'cemaat' olduğu ve Gülen'in ise 'dini bir otorite' olduğu izlenimi verildi.


KASTAMONU'DA KAÇ YIL KALDI?
" Lahikası" ve "Asrın Getirdiği Tereddütler 1" başlığıyla test soruları hazırlandı.
Sorular, teröristbaşının "Yenilenme Cehdi" kitabından türetildi.
Test kitapçığında "Aşağıdakilerden hangisi hizmetin kerametlerindendir?" soruna cevap olarak "Hizmete manileri bertaraf eder", "Sadıkane hizmet edenlere maişet sıkıntısı çektirmez", "Hadimlere fütur gelirse şefkat tokatlarıyla ikaz eder" ve "" şıkları konuldu.
Yine test kitapçığında "Üstadımız Kastamonu'da kaç yıl kalmıştır" gibi sorular soruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’de yükselmek isteyene Gülen’li test...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN