Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam ülkelerini FETÖ konusunda uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu açılış oturumunda yaptığı konuşmada İslam ülkelerini FETÖ konusunda uyardı.

Giriş Tarihi: 2.11.2016 12:00 Güncelleme Tarihi: 2.11.2016 12:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam ülkelerini FETÖ konusunda uyardı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İslam ülkelerini FETÖ konusunda uyardığı cümleler;

Bugün lokal terör örgütlerinden ziyade; DAEŞ, PKK, El Kaide, FETÖ, Boko Haram gibi bu tür terör örgütlerinden bahsediyoruz. Dünyada hiçbir ülke bağışıklık kazanmamıştır. Tunus'ta, Paris'te, Türkiye'de meydana gelen terör eylemleri bu durumu ortaya koymuştur. Başarısız darbe girişimi de terördür. Faili ise FETÖ'dür.

"AFRİKA KITASI ÜLKELERİNİN BU ÖRGÜTE KARŞI ÇOK HASSAS OLMASI GEREKİR"

Devlete sızan bu yapı kanlı bir darbe girişiminde bulundu. Afrika kıtası ülkelerinin bu örgüte karşı çok hassas olması gerekir. Yarın çok geç oldu diyebilirsiniz. Biz yaşadığımız için siz kardeşlerimizi uyarıyorum. Hamdolsun bu ihanet teşebbüsü boşa çıkarıldı. Afrikalı dostlarımıza özellikle teşekkür ediyorum.

"170 ÜLKENİN GENÇLERİNİ ZEHİRLEYEN, DEVLET KADEMELERİNE SIZMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDEN BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

Dini kavramları kullanan bu örgüt tüm dünyaya tehdittir. 170 ülkenin gençlerini zehirleyen, devlet kademelerine sızma çalışmalarına devam eden bir terör örgütüdür. Kimi dostlarımız FETÖ'nün faaliyetlerine son verme konusunda adımlar attı. Afrikalı dostlarımızın desteklerini artarak sürmesini diliyoruz. Zira uluslararası terörle mücadelede, dayanışma şarttır. Bu tehdit yarın çok çok büyük boyutlara ulaşmış olacaktır. Çocuklarımızın ve ailelerin mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız. Maarif vakfını kurduk.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam ülkelerini FETÖ konusunda uyardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN