Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Erzincan kumpası’nda son karar: Beraat

Yargıtay, İlhan Cihaner ve Orgeneral Saldıray Berk’in de tutuklandığı davada, sanıklar için verilen beraat kararını onadı. FETÖ’nün bir kumpası da böylece çökmüş oldu

Giriş Tarihi: 9.11.2016
‘Erzincan kumpası’nda son karar: Beraat
Yargıtay, dönemin Erzincan Başsavcısı olan, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner'in makam odasında gözaltına alındığı; o dönemde 3'üncü Ordu Komutanı olarak görev yapan Orgeneral Saldıray Berk ile çok sayıda MİT mensubunun da tutuklandığı "Erzincan Ergenekonu" davasında son sözünü söyledi. Dava, Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi'nde görülmüş ve sanıkların beraatine karar vermişti. Daire, davanın hukuka aykırı delillerle açıldığına da hükmetmişti. Daire bu nedenle aralarında eski Erzurum Savcısı Osman Şanal ve Taner Aksakal'ın da bulunduğu isimler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Yargılama sonunda gizli tanıkların FETÖ'nün yönlendirmesi ile hareket ettikleri ortaya çıkmıştı.

14 SANIĞA BERAAT
Savcılar Osman Şanal ve Taner Aksakal'ın, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından "örgüt üyeliği"nden tutuklandığı davada, Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi'nin verdiği beraat kararı geçen hafta Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nda görüşüldü. Davanın tek müştekisi olan ve geçen nisan ayında tutuklanan Ahmet Demir'in itirazı üzerine Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi'nin verdiği beraat kararı Ceza Genel Kurulu gündemine gelmişti. Genel Kurul, FETÖ ile bağlantılı olduğu sonradan ortaya çıkan Demir'in talebini reddederek, Berk ve Cihaner'in aralarında bulunduğu 14 sanığa beraat kararını onadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Erzincan kumpası’nda son karar: Beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN