Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksoy ailesinden suçlamalara sert tepki

Adana'da "Şirinler" olarak bilinen Aksoy ailesi mensupları, geçtiğimiz yıl polis tarafından düzenlenen operasyonda haksız suçlamalarla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, yargıya gideceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 2.10.2014
Adana'da geçtiğimiz yıl Şubat ayında Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Özkan Şişman'ın talimatı ile harekete geçen polisin düzenlediği operasyon sonrasında dönemin Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ın, Aksoy ailesine yönelik taciz ve uyuşturucu satıcısı gibi suçlamalara maruz kaldığını öne süren Fırat Aksoy, avukatlar Ebru Çatıkkaş ve Süleyman Ekrem ile birlikte basın açıklaması yaparak, "Ailemizi kamuoyunda küçük düşürmek isteyenlerle yargıda hesaplaşacağız. Allah'ımıza binlerce şükür olsun ki, bugüne kadar uyuşturucu ve taciz gibi ahlaksızlıklarla hiç işimiz olmadı" dedi.

HUKUKSAL MÜCADELE

Operasyon sonrasında mahkemece tutuklanarak cezaevine konulan Aksoy ailesi mensuplarının hepsinin tahliye edildiğini ifade eden Fırat Aksoy, habercilere operasyon görüntülerini izleterek, "Yapılan tüm suçlamaların yalandan ibaret olduğu mahkeme kararı ve belgelerle kanıtlıyoruz. Bize bu haksız suçlamaları yapanlar acaba iddialarını aynı şekilde kanıtlayabilecek mi? O dönemde yapılan çirkin yakıştırmaları kendilerine yani sahiplerine yüz bin defa iade ediyoruz" diye konuştu. Avukat Ebru Çatıkkaş, dönemin valisi, emniyet müdürü ve operasyondan sorumlu hakim, savcı ve operasyonda görev alan polisler hakkında hukuksal açıdan gerekli müracaatı yaptıklarını söyledi.

ADALET TECELLİ EDECEK

Operasyonu, halen casusluk, paralel terör örgütü ve çete üyeliği suçlamasıyla yargılanan dönemin Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman'ın bizzat yönettiğini kaydeden Aksoy, şöyle dedi: "Şişman'ın özel yetkileri alınarak, tenzili rütbe ile gidişi ailemize yapılan operasyon sonrası gerçekleşmiştir. Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan merkeze alınırken, Organize Şube Müdürlüğü'ndeki görevlilerin çoğu soruşturma geçirdi ve tayin edildi. Ailemize bunca haksızlığı yapan bu kişileri kamuoyu çok iyi biliyor. Devlet zırhının arkasına sığınmamış olsalardı bu haksızlığı yapamazlardı. Biz bunları önce Allah'ın adaletine sonra Türkiye Cumhuriyeti adaletine havale ettik. İnanıyoruz ki adalet tecelli edecek ve cezalarını çekeceklerdir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksoy ailesinden suçlamalara sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN