Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilici, Pakistan fahri konsolosu

iş dünyasının önde gelen isimlerinden Mehmet Ali Bilici, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin'in onayının ardından fahri konsolosluk görevini üstlendi

Giriş Tarihi: 2.10.2014
ekonomisinin önde gelen kuruluşlarından Bilici Yatırım'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve 17'nci, 20'nci ve 21'inci dönem Milletvekili Mehmet Ali Bilici'ye, Pakistan İslam Cumhuriyeti tarafından 'Adana Fahri Konsolosluğu' görevi verildi. Bilici'nin fahri konsolosluk görevi, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin'in onaylamasıyla başladı. Mehmet Ali Bilici, Adana ve Pakistan arasındaki kültürel, sosyal ve ekonomik işbirliğini artırmak için çalışacağını söyledi.

TEKLİF BÜYÜKELÇİDEN

Mehmet Ali Bilici, fahri konsolosluk görevinin, oğlu Bilal Bilici'yle Büyükelçi Shaukat'a yaptıkları ziyaret sırasında teklif edildiğini söyledi. Oğlunun Boston Üniversitesi'nde öğrenciyken 'Öğrenci Birliği Başkanı' olduğunu ve çalışmaları sırasında Shaukat'la tanıştığına anlatan Bilici, "Shaukat, Pakistan'ın Türkiye Büyükelçisi olarak atanınca, hayırlı olsun ziyaretine gittik. Kendisi bana Adana Fahri Konsolosluğu' teklifinde bulundu. Ben de memnuniyetle kabul ettim. Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin de fahri konsolosluk görevinin bana verilmesini onaylamış" dedi.

ÖZAL'LA ZİYARET ETMİŞTİM
Pakistan'la Türkiye'nin çok yakın iki dost ülke olduğunu belirten Mehmet Ali Bilici şöyle konuştu: "İki ülkenin devletleri ve halkları her zaman kardeş olmuştur. Bu dostluğu Adana ölçeğinde artırmak hedefiyle görevi kabul ettim. Pakistan tekstil konusunda ileri bir ülke. Adana da aynı şekilde tekstil hammaddesi ve sanayisinde gelişmiş bir il. Özellikle bu konuya odaklanmak istiyorum. Pakistanlı ve Adanalı sanayicileri bir araya getirirsek, önemli ticari bağlantılar kurabiliriz" diye konuştu. Bilici, 1989'da milletvekilli iken, dönemin Başbakanı merhum Turgut Özal'la Pakistan'ı ziyaret ettiğini, yeni görevi nedeniyle bundan sonra sık sık gideceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilici, Pakistan fahri konsolosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN